“Suyun geleceğine dikkat”

Yalova Belediye Başkanı Yakup Bilgin Koçal, bu yıl yaz aylarının aşırı sıcak ve kurak geçmesinin suyun önemini bir kez daha ortaya çıkartarak gelecekteki olası su sıkıntısının önleminin alınması gerektiğini söyledi.

“Suyun geleceğine dikkat”
 Yalova’nın en önemli içme ve kullanma suyu kaynağının Gökçe Barajı olduğunu, barajın Yeşil Körfez Su Birliği tarafından yönetildiğin ive halen üye belediye olarak Yalova Belediyesi ve Çınarcık Belediyesi’nin kaldığını belirterek “Olası bir sıkıntı da öncelik Yalova ve Çınarcık yerleşim yerlerinin olacak, Popülist söylemler ve işlemler yerine Yalova Valiliği, Yalova Belediyesi ve DSİ bir araya gelip gerçekçi bir projeksiyon hazırlamalı ve geleceğin planlamasını yapmalıyız.

Yalova’da su tüketimini arttıran gelişmeler yaşanıyor. Bu paralellikte önümüzdeki yılların planlamasını yapmalıyız. Aksi taktirde çok değil 5-10 yıl içinde su sıkıntısı yaşanacaktır. Bu yıl yaz aylarının sıcak ve kurak geçmesi köylerimizdeki su gerçeğini ortaya koymuştur. İhmal etmeden konunun üzerine gitmeliyiz” dedi.
YORUM EKLE

banner137

banner138