Tatar, ‘Hesap verin’

İYİ Parti Yalova İl Başkanı Erol Tatar, Yalova Belediyesinde sadece CHP döneminde değil Ak Parti döneminde yapılan yanlışlarında hesabının verilmesi gerektiğini ifade etti.

Tatar, ‘Hesap verin’

Erol Tatar, “Vefa Salman döneminde yaşananların hesabı soruluyor peki Ak Parti döneminde yaşananların hesabını kim soracak?’ dedi. İYİ Parti Yalova İl Başkanı Erol Tatar, Yalova Belediyesinde sadece CHP döneminde değil Ak Parti döneminde yapılan yanlışlarında hesabının verilmesi gerektiğini ifade etti. Tatar açıklamasında, “Yalova belediyesinde meydan gelen yolsuzluk soruşturması neticesi bu işi organize edenler bugün mahkemede, hukuk karşısında Türk Milletinin huzurunda Yalova halkına hesap veriyorlar. Olay mahkemeye intikal etmiş yapılan usulsüzlükler ve yolsuzluk her gün yeni soruştumalarla gerekli araştırmalar yapılıyor. Yalova Belediyesinde yolsuzluk yapanlar ve halkın paralarını zimmetine geçiren ve suç işleyenler Mahkemede hesap veriyor. Bu konuda vatandaşımızı mağdur edenler hak ettiği cezayı inşallah alırlar. Bundan sonra hiç kimse vatandaşın parasını zimmetine geçirmeye, devlet dairelerinde ve belediyelerde yolsuzluk ve usulsüzlük yapmaya cesaret edemesinler. Yargıda her şey çözülecek. En kısa zamanda hak ettikleri cezayı alsınlar. Peki bu olay CHP'li Vefa Selman döneminde Belediye'de meydana gelen gayrimeşru bir olaydı ve mahkemeye intikal etti. Davası görülüyor. Bundan önce Yalova Belediyesini yöneten Ak parti belediye başkanlığı döneminde belediye de meydana gelen ve yapılan işlerin hesabını kim soracak ve halka hesap verecek. Bundan önce ki Ak partili belediye başkanı hizmet adı altında Eski İnkılap gemisini (hurda) Yalova'mıza getirdiler, içinde bir çok proje yapacağız diye milyarlarca lirayı sorumsuzca harcadılar. İnşaat mühendisi olanlara gemi restore ettirildi belediyenin bütçesinden vatandaşın parasından harcanan paranın haddi hesabı yoktu. 6-7 milyona yakın para harcandı. Daha sonra ihale yaparak yandaş müteahhite para aktardılar sonra yapılan işler usulsüz olduğu için mahkeme eliyle gemi hurdaya ayrıldı jilet oldu.

Vatandaşın hakkı olan milyarlarca lirasının hesabını kim verecek. Ak partiyi ve Belediyeyi yönetenler İnkılap gemisindeki milyarlarca liranın hesabını versin. Bundan önce Yalova belediyesini yönetemediğiniz için, vatandaş sizden yetkiyi aldı. Demokrat partiden aday olan Yakup Koçal'a verdi. Sizler onun döneminde bir çok usulsüzlük ve yolsuzluk var diye ortalığı ayağa kaldırdınız. Mahkemeye verdiniz ama sonra seçimlerde onu Ak partiden Belediye başkan adayı yaptınız. Yalova’mızın en değerli arazisi Arboretum arazisi belediyenin borçları yüzünden satıldı. Bu arazinin şu anki gayrimenkul değeri 100 veya 120 milyon Türk lirasıdır. Bu gün ki yolsuzluk dosyasında söylenen rakamın 5 -6 katı bir para. Burası Yalova halkının malıydı ve elden çıktı. Halk bunu seçimlerde sandıkta size oy vermeyerek sizden yetkiyi alarak sordu ama hala anlamadınız. Şimdi mahkeme kararıyla elde ettiğiniz belediyede hizmet yaptığınız ve borçları ödediğinizden bahsediyorsunuz. Geçmiş yıllarda Yalova halkına ödettiğiniz paraların bedellerini verdiğiniz zararların hesabını verin. Abreteum arazisindeki rant hiçbir yerde olmadı. Hala daha orası birilerinin iştahını kabartıyor. Bugün belediyede, kişiye özel imar planları yapmak niyetindesiniz. Yalova belediyesini yönettiğiniz yıllarda emlakçılık yapmak yerine, arsa simsarlığı yapmak yerine hizmet belediyeciliği yapsaydınız Yalova'da 2 defa üst üste CHP belediyeyi alamazdı ve Vefa Salman Belediye Başkanı olamazdı. Siz geçmiş yılların hesabını verin. Bizler her daim vatandaşımızın hakkını savunacağız ve daha iyi hizmetler alabilmesi içinde elimizden gelen gayreti göstereceğiz. İYİ parti iktidarında Yalova'da Türkiye'de hak ettiği hizmetleri alacak. Bizim derdimiz memleket meselesi, bizim önceliğimiz milletin geçim ve hizmet derdi. Yalova İYİ olacak Türkiye İYİ olacak” ifadelerine yer verdi.

YORUM EKLE

banner137

banner138