Temalılar Hersek Lagünü'ne Hayran Kaldı

Hersek Lagününde kuş gözlem aktivitesi yapmak üzere İstanbul’un Kartal İlçesinden gelen 30 kişilik TEMA Gönüllüsü Hersek bölgesini ziyaret ettiler.

 Temalılar Hersek Lagünü'ne Hayran Kaldı

Hersek Lagününde kuş gözlem aktivitesi yapmak üzere İstanbul’un Kartal İlçesinden gelen  30 kişilik TEMA Gönüllüsü  Hersek bölgesini ziyaret ettiler.


Orman ve Su işleri Bakanlığı Yalova Şube Müdürlüğü   teknik elemanlar eşliğinde gerçekleşen inceleme ve gözlem gezisinde  katılımcılara  Hersek Lagünü ve lagününde bulunan kuş türleri konusunda bilgilendirme yapıldı. İstanbul’dan gelen Tema Gönüllüleri, Orman ve Su işleri Bakanlığı Yalova Şube Müdürlüğüne   ait teleskop ve kayıtlı dürbünlerle lagünde konaklayan kuşları yakından görme fırsatı buldular. Kuş Gözlem aktivitesini ardından Orman ve Su işleri Bakanlığı Yalova Şube Müdürlüğü  ekipleri Hersek Lagününde tahsisi gerçekleştirilen 90,91 ve 92 Nolu parsellere gidilerek alanda İl Şube Müdürlüğü tarafından yapımı başlanan ve yapılacak olan kamera sistemi, kuş gözlem kulesi, çocuk oyun grubu, kır kahvesi ve yönetim merkezi projeleri hakkında ziyaretçilere bilgilendirme yapıldı. Yalova gezisini tamamlayan Heyet  Orman ve Su işleri Bakanlığı Yalova Şube Müdürü   Nevzat Alğan olmak üzere gezilerine eşlik eden İl Şube Müdürlüğünün  teknik elemanlarına teşekkür ederek Yalova’dan ayrıldılar.

YORUM EKLE

banner137

banner138