Termal'de dış cephe giydirmesi için 2.5 Milyon TL

Termal Belediye Başkanı İsmail Atik, Termal ilçesinin Bakanlıkça Termal Turizm Merkezi olarak belirlenmesinin ardından çalışmalara başlandığını söyledi. Bu kapsamda ilçedeki konut ve işyerlerin daha estetik görüntü sağlanması amacıyla dış cephe giydirmesi belediye tarafından yapılacak.

 Termal'de dış cephe giydirmesi için 2.5 Milyon TL
Termal Belediye Başkanı İsmail Atik, Termal ilçesinin  Bakanlıkça Termal Turizm Merkezi olarak belirlenmesinin ardından çalışmalara başlandığını söyledi. Bu kapsamda ilçedeki konut ve işyerlerin daha estetik görüntü sağlanması amacıyla dış cephe giydirmesi belediye tarafından yapılacak. 
Turizmin çeşitlendirilmesi hedefi çerçevesinde yürütülen 'Sağlık Turizminin Geliştirilmesi Programı' kapsamında Bakanlık tarafından ilan edilen turizm koruma ve gelişim bölgesi Termal ilçesinde çalışmalara başlandı.Termal ilçesinde  termal sağlık turizmi hizmeti sunabilecek tesislerin envanterinin çıkartılması, potansiyel tespiti ve fizibilite çalışmalarının tamamlanması için başlatılan çalışmalar kapsamında Termal ilçe merkezindeki konut ve işyerlerin daha estetik görüntü sağlanması amacıyla dış cephe giydirmesi belediye tarafından yapılacak. Bakanlıkça belirlenen Termal Turizm bölgesinde, çevre düzeni planı, imar planı çalışmaları ile jeotermal su dağıtım projeleri için düğmeye basıldı. Termal ilçesinde jeolojik ve jeoteknik etüt, sondaj, su dağıtım proje ve uygulamaları ile çevre düzeni çalışmaları için Bakanlık termal ilçesine 2 buçuk milyon lira bütçe ayırdı. Termal İlçesinde 'Sağlık Turizminin Geliştirilmesi Programı' projesi kapsamında çalışmaların başladığına dikkat çeken Termal Belediye Başkanı İsmail Atik, Termal İlçesinde bulunan ilçe merkezindeki işyeri ve konutların dış cephe giydirilmesine yakın zamanda başlanacağını ve bu çalışmalardan dolayı konut ve işyeri sahiplerinden herhangi bir ücret alınmayacağını söyledi.

YORUM EKLE

banner137

banner138