“Termal’i Bir Dünya Markası Yapmaya Çalışıyoruz”

Termal Belediye Başkanı İsmail Atik, “Turizm Haftası” dolayısıyla yayınladığı mesajda, “Termal’i sahip olduğu zenginliklerle bir dünya markası yapmaya çalışıyoruz” dedi.

“Termal’i Bir Dünya Markası Yapmaya Çalışıyoruz”

Turizm Haftası dolayısıyla bir mesaj yayınlayan Termal Belediye Başkanı İsmail Atik, “ İnsanların birbirlerini tanıma ve anlamalarına aracılık eden, insanları birbirine kaynaştıran ve böylelikle evrensel barışa da büyük katkı sağlayan turizm; aynı zamanda ülkeler ve toplumlar için yeni ve büyük bir gelir kaynağı da oluşturmaktadır” dedi.
Atik mesajına şu sözlerle devam etti, “Belediyemizce ilimizin turizm lokomotiflerinden birisi olan Termal ilçemizde tüm dinamikleri ile birlikte; muhteşem doğal zenginliğe, yüzyıllar öncesinden günümüze ulaşan tarihi ve kültürel bir mirasa sahip olduğu zenginlikleri ekonomik değere dönüştürerek dünya çapında bir turizm markası yapmak amacıyla doğaya ve çevreye duyarlı bir anlayışla sürdürülebilir bir turizm politikası uyguluyoruz. Bu amaçla hükümetimiz başta olmak üzere yerel yönetimlerimiz, sivil toplum kuruluşlarımız ve sektör temsilcilerimizle birlikte önemli çalışmalara imza atıyoruz. Aynı zamanda ülkemizde ve dünyada yapılan fuar ve organizasyonlar ile Termal’in tanıtımını gerçekleştiriyoruz. Zengin kültürel varlıkları, eşsiz doğası, köklü geçmişe sahip kültür ve sanat yapısı ile turizmin her çeşidine imkân sağlayan, bir yeryüzü cenneti olan Termal’de turizm bilincini geliştirmek amacıyla her yıl 15-22 Nisan tarihleri arasında kutlanan Turizm Haftası’nın turizm alanında edindiğimiz yerin sağlamlaştırılmasına ve daha ileriye götürülmesine katkı sağlamasını diliyorum”

YORUM EKLE