“Terör örgütü bayramı kana buladı”

Memur Sen ve Eğitim Bir Sen İl Başkanı Zekeriya Yayla, bayramı kana bulayan terör saldırılarında hayatını kaybeden asker ve vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, Türk milletine başsağlığı dilediğini söyledi.

“Terör örgütü bayramı kana buladı”
Yayla, “Eli kanlı terör örgütü, Ramazan Bayramı’nda masum insanların canına kıyarak, bayramı kana buladı. Gaziantep’teki bombalı saldırıyı gerçekleştirenleri şiddetle ve nefretle kınıyor, hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına ve milletimize baş sağlığı dilerken, yaralı vatandaşlarımıza da acil şifalar diliyoruz” diye konuştu.

“Yandaş vekilleriyle propaganda yapan PKK gerçek yüzünü yine gösterdi”

Yayla, “Birilerinin genç arkadaşları, birilerinin yoldaşları, iyi çocukları Ramazan Bayramı’nın ikinci gününde bir ve beraber yaşamanın en güzel örneklerinden birinin verildiği Gaziantep’te masum vatandaşlarımızın canına kıydı. PKK’nın, sivil vatandaşlarımıza yönelik gerçekleştirdiği bombalı saldırısı sonrası 9 vatandaşımız hayatını kaybederken 3’ü ağır 66 vatandaşımız da yaralandı. Ayrıca Hakkari-Van Karayolu’nda düzenlenen mayınlı saldırıda iki uzman çavuşumuz şehit olurken bir askerimiz de yaralandı. Yandaş vekilleriyle propaganda yapan, misafirliği seven vekilleri aracılığıyla mesaj gönderen PKK, yaptığı eylemleriyle gerçek yüzünü bir kez daha göstermiş ve halk düşmanı olduğunu ortaya koymuştur. Bayramda bile askerlere mayınlı tuzak kuran, Türk-Kürt ayrımı yapmadan vatandaşların canına kast eden bebek katili, eli kanlı terör örgütünün hak savunucusu olması mümkün değildir. Milletimizin, PKK’nın eli kanlı bir terör örgütü olduğuna, birlik ve beraberliğimize kast edenlerin kuklası olduğuna olan inancı da iyice pekişmiştir. Bundan sonra eli kanlı terör örgütüne, ‘iyi çocuklar, genç arkadaşlar’ diyeceklerin bir kez daha düşünmesini öneriyoruz. Yandaşlarının sempatik görüntü vermesine karşılık, gerçek kimliklerini bayramda kan akıtmaktan çekinmeyecek bir pervasızlıkla gösteren eli kanlı terör örgütü destekçi ve yandaşlarıyla adeta güç gösterisi yapmaya çalışmaktadır” dedi.

Türk Milletinin oyunlara gelmeyecek kadar sağduyulu ve basiret sahibi olduğunu belirten Yayla, “Sağduyu ve basiretini test etmek, birlik ve beraberliğini bozmaya çalışmak kimsenin haddi ve hakkı değildir. Zor günlerini birlik ve beraberlik içinde aşmayı başaran milletimiz, bu oyuna gelmeyecek, çıkarılmak istenen Türk-Kürt, Alevi-Sünni kavgasının da tarafı olmayacaktır. Şemdinli’de gerçekleştirmek istediği eylemi, girişimden öteye gitmeyen ve bu eylemin faturasını ağır kayıplarla ödeyen PKK’nın bundan sonraki eylemlerine fırsat verilmeyeceği, gerçekleştirenlerin ise bedellerini en ağır şekilde ödeyeceklerine olan inancımız tamdır.

Terörlü mücadele; vatandaşlarımızın sağduyusu ve provokasyona gelmemesi kadar, yetki ve sorumluluk sahibi kişi ve kurumların da üzerlerine düşeni hakkıyla yapmasıyla mümkündür. Bütün kurum ve kuruluşlar koordineli bir şekilde çalışmalı, kimse kimseye üstünlük sağlamaya çalışmamalıdır. Siyaset kurumu terörden kendisine ekmek çıkarmak yerine, mücadelede işbirliği içinde olmalıdır. Güçlü ordu, güçlü Türkiye sözleri sloganın ötesine geçmeli, bu güç terör örgütü mensuplarının tepesine bir balyoz gibi inmelidir. Her terör eylemi sonrası söylenen sözler artık icraata dönüşmelidir. 

Uzantıları ve tetikçileri ülkemizde, destekçileri ise hem içimizde hem de dışarıda olan terör örgütünün beli kırılmalı, birlik ve beraberliğimize kast etmek isteyenlerin bu hevesi kursaklarında kalmalıdır. Terör örgütünün içimizdeki temsilci ve uzantısı konumunda olanların terörü lanetleme, terörle aralarına mesafe koyma ve reddetme zamanı çoktan geçmiştir. Milletimizin sabrı sonsuzdur, ancak hadsiz değildir. Sabrını zorlayana haddini bildirme erdemine sahip milletimizin bu noktaya gelmesi yönündeki mücadele edenler, bundan şiddetle kaçınmalıdır. Bu duygu ve düşüncelerle hayatını kaybeden vatandaşlarımıza ve şehitlerimize tekrar Allah’ta rahmet ve mağfiret, başta aileleri ve yakınları olmak üzere milletimize baş sağlığı dilerken, yaralı vatandaşlarımız ve askerimize de acil şifalar diliyoruz” dedi.
YORUM EKLE

banner137

banner138