Topçular'dan Kutlama Mesajı

Türk milletinin, son anayurdunda yaşamasına tahammül edemeyen mihraklara karşı, 90 yıl önce Kocatepe’den başlattığı taarruzun yıl dönümünü iftiharla ama ülkemizde yaşanan olumsuzluklar nedeni ile biraz da buruk olarak kutluyoruz.

Topçular'dan Kutlama Mesajı

Büyük Taarruz; üzerine kin, entrika ve ateşle gelen dış düşmanlarla birlikte, içerideki hainlere ve gafillere karşı vatanını müdafaa eden büyük milletimizin tarihe mal olan muhteşem bir mücadelesidir.

Kocatepe’de, Çiğil tepe’de, Tınaztepe’de, Belen tepe’de yanan bağımsızlık meşalesi; Dumlupınar’da körüklenmiş ve Ege’ye kadar tüm yolu aydınlatmış, Türk’ün inancı, kararlılığı ve azmi karşısında çelik ve demir çaresiz kalmıştır.

Büyük Taarruzla birlikte esareti ve yabancı postalları asla kabullenmeyeceğini tüm dünyaya ispat ve ilan etmiştir.Şehit olma pahasına esaret prangalarını parçalayarak, gelecek nesillerin hür ve bağımsız yaşamasını sağlayan ecdadımızın fedakârlıkları, hiçbir şeyle kıyaslanmayacak kadar önemli ve değerli idi.

Kahramanlarımızın mücadeleleri sonucunda kazanılmış olan kutlu vatan toprakları üzerinde, bağımsız ve onurlu bir şekilde var olabilmek için gösterilen üstün çaba, bugün bizim yolumuzu aydınlatan en önemli manevi kaynaklarımız arasındadır.İçinde bulunduğumuz dönemde, kendi tarih ve kahramanlarına yabancılaşan, geçmişin gurur ve destansı hatıralarından gerekli dersleri çıkarmada aciz olanların varlığı milletimizin heyecanından, çağları aşan kudretinden hiçbir şey kaybettirmeyecektir.

Dün topraklarımızı parselleyerek, Türk milletini yok etmek isteyenlerin emelleriyle, bugün milletimizin birliğini, kardeşliğini bozmaya uğraşanların amaçları üst üste örtüşmektedir. Müşterek  tarih şuuruna dayanarak, kendi iradesiyle kıymet oluşturma özelliğine sahip olan Türk milleti için karşılaştığı zorluklar, ihanetler, yıkım ve kıyım girişimleri hiçbir zaman birlikte yaşama idealine zarar veremeyecektir.

Büyük Taarruz esasen birliğini ve bütünlüğünü her şeye rağmen korumuş olan milletimizin muazzam bir ayağa kalkış hamlesi olduğu da iyi anlaşılmalıdır.

Geçmişi kahramanlıklarla dolu olan milletimiz için Ağustos ayı, zaferlerin yaşandığı bir zamana da işaret etmektedir.

Kosova’dan Otlukbeli’ne, Çaldıran’dan Mohaç’a uzanan ve Çanakkale’de Anafartalar ve Conk bayırla abideleşen Türk milletinin başarıları, Büyük Taarruzla taçlanmıştır.

Bugün yaşadığımız bütün olumsuzluklara rağmen, Bize bu zaferleri yaşatan Baş komutan Mustafa Kemal ATATÜRK’ün anıtına  Çelenk koymamızın bile yasaklandığı şu vahim durumda, dünden aldığımız ilhamla, gelecekte daha huzurlu ve güçlü olacağımıza yönelik inancımızı hiçbir zaman kaybetmeden mücadelemize sonuna kadar devam edeceğiz.

Türk milletinin birliği, vatanımızın bağımsızlığı yolunda çok önemli bir rol oynayan Başkomutanlık Meydan Muharebesi Zaferi’nin 90. yıldönümünü kutluyor; başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün kurucu kahramanları ve aziz şehitlerimizi rahmetle anıyoruz.

Hasan TOPÇULAR

MHP YALOVA İL BAŞKANI

YORUM EKLE

banner137

banner138