“Tren hattına Yalova da dahil edilmelidir”

Yalova Makine OSB Yönetim Kurulu Başkanı Direnç Özdemir Bursa’dan Gemlik ilçesine kadar gelen demiryolu hattının Çiftlikköy Taşköprü Altınova aksı üzerinden İzmit Köseköy'e bağlanması ve ring hattı oluşturması gerektiğini ifade etti.

“Tren hattına Yalova da dahil edilmelidir”

Bandırma- Bursa- Yenişehir- Osmaneli demiryolu hattının Gemlik ilçesine gelmesi ile birlikte bir açıklama yapan Yalova Makine OSB Yönetim Kurulu Başkanı Direnç Özdemir hat güzergahına Çiftlikköy Taşköprü Altınova aksının da eklenmesi gerektiğini ifade etti. Özdemir, “Demiryolu hattı Gemlik’ten OSB’ye kadar gelirse oradan tersaneler bölgesi ve İzmit Köseköy’e bağlanırsa lojistik köy nerede konumlanır? Haritaya bakılınca en uygun yer Yalova Çiftlikköy olduğu çok net görülür. Gemlik’e kadar gelen demiryolu hattının Yalova’mıza gelmesi noktasında yaptırdığımız fizibilite ve proje çalışmaları tamamlanmak üzere. Sonrasında olacakları izleyelim görelim. İnşallah büyük müjdeler olacak” diye konuştu.
Projenin devletin yeni mega projesi olacak nitelikte olmasına da değinen Yalova Makine OSB Yönetim Kurulu Başkanı Direnç Özdemir, “Gemlik ilçesine kadar gelen demiryolu hattının, Çiftlikköy Taşköprü Altınova aksı üzerinden İzmit Köseköy'e bağlanması ve ring hattı oluşturması, Yalova ve liman bağlantılarıyla bütünleşmesi, Devletimizin yeni bir mega projesi olacak nitelikte ve büyüklüktedir” dedi.

YORUM EKLE