Turizm haftası kutlamaları başladı

Turizm Haftası nedeniyle Yalova Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na Kültür ve Turizm İl Müdürü Cemal Ulusoy çelenk koydu.

Turizm haftası kutlamaları başladı
Çelenk koyma törenine Turizm İl Müdürlüğü çalışanları da katıldı. Sonrasında Yalova Belediyesi Güzel Sanatlar Merkezi’nde Yalova Plastik Sanatlar Derneği’nin katkılarıyla düzenlenen Yalova temalı yağlıboya eserlerin yer aldığı karma serginin açılışı yapıldı. Vali Esengül Civelek’in açılışı yaptığı resim sergisine Turizm İl Müdürü Cemal Ulusoy’un yanı sıra, dernek üyesi Yalovalı ressamlar ve Yalova Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Hakan İlaslan da katıldı.

Açılış sonrasında Vali Civelek, sergide yer alan resimleri büyük bir ilgiyle inceledi. Etkinlikler hafta boyunca Termal’de yapılacak ‘Kaplıca Turizmi’ konulu konferans, Yalova Üniversitesi’nde gerçekleştirilecek ‘Yalova’da Ekoturizm’ konferansı ve hafta sonunda gerçekleştirilecek Paşaköy-Güneyköy Yangın Kulesi doğa yürüyüşü, Gençlik Merkezi üyelerinin müzik dinletisi, yamaç paraşütü gösterileri ile sürecek. Hafta sonunda etkinlikler kapsamında hava şartları müsait olduğu takdirde Kent Konseyi Kadın Meclisi ve Yalova Üniversitesi Turizm bölümü öğrencilerinin katılımıyla Armutlu tanıtım gezisi de yapılacak.

 

YORUM EKLE

banner137

banner138