banner149

Türkiye’nin En Aktif Master Eğitmeni Yalova’dan

Türkiye genelinde 7 yıldır Habitat Yönetişim ve Kalkınma Derneği, Microsoft ve Kalkınma Bakanlığı ortaklığında uygulanan Bilenler Bilmeyenlere Bilgisayar Öğretiyor Projesinin Koordinasyon Toplantısı 150 Eğitmen ve Master Eğitmenlerin katılımıyla İstanbul’da gerçekleştirildi.

Türkiye’nin En Aktif Master Eğitmeni Yalova’dan

Projede 6. yılını dolduran, birçok bölgede gençlere, kamu personellerine ve bir çok gruba eğitici eğitimi vererek projeye katkı sunan Lütfü Lüleci, Türkiye genelindeki yarışmada En Aktif Master Eğitmen olarak seçildi. Ödülü Yalova’ya büyük bir heyecanla getiren Lüleci, Yalova’ya bilişim konularında bir çok projenin getirileceğini ama bunun için öncelikle Genel ve Yerel Yönetimlerin desteği olması gerektiğini vurguladı.

Lüleci, “Birleşmiş Milletler Binyıl Kalkınma Hedefleri’ne ulaşmada bilgi ve iletişim teknolojilerinin rolü büyüktür. Sürdürülebilir kalkınmanın itici gücü olan gençlerin bilgi teknolojilerini etkin şekilde kullanımı Türkiye’nin Bilgi Toplumu’na dönüşüm sürecini hızlandıracak ve ülkemizin küresel bilgi ekonomisindeki etkinliğinde kilit rol oynayacaktır” dedi.

 

YORUM EKLE

banner137

banner138