Vatandaşlardan Ölümüne Geçiş

Tonami Meydanından Yalova'ya girişte yer alan durağa rağmen Karayollarının yaya geçidini kaldırarak ortaya refüj yapması, vatandaşları yolun iki tarafından kelimenin tam anlamıyla ölümüne geçişe zorluyor.

 Vatandaşlardan Ölümüne Geçiş

Tonami Meydanından Yalova'ya girişte yer alan durağa rağmen Karayollarının yaya geçidini kaldırarak ortaya refüj yapması,  vatandaşları yolun iki tarafından kelimenin tam anlamıyla ölümüne geçişe zorluyor.
Yalova insan hayatı bu kadar ucuz mu dedirten bir uygulamaya ev sahipliği yapıyor. Tonami Meydanından Yalova'ya girişte, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü'nün önünde bir durak yer alıyor. Bu durağın hemen önünde daha önceden yer alan yaya geçidi Tonami Meydan Düzenlemesi kapsamında kaldırıldı. Yolun ortasına ise refüj yapıldı. Ancak birçok şehiriçi minibüs ve köy minibüsü ise bu durakta yolcu indiriyor. İnen yolcular ise eskisi gibi bir yaya geçidi olmadığından yolu karşıdan karşıya adeta canlarını hiçe sayarak geçmek zorunda kalıyorlar. Hafta içi günlerde bir çok küçük çocuk burada minibüsten inip okullarına gitmek için yolu geçiyor. Kısa süre içerisinde bir 2 vatandaşın yolu karşıdan karşıya geçerken araç çarpması neticesinde yaralandığı yeni düzenleme vatandaşlardan da tepki görüyor. Vatandaşlar, "Burada durak var. Eskiden yaya geçidini kullanıp karşıya geçerdik. Ama şimdi ortaya refüj yapıldı ve geçit kaldırıldı. Bu durakta minibüsten inince karşıya nasıl geçeceğimizi düşünmeye başlıyoruz. Burada araç trafiği de oldukça yoğun. Buradan yaya geçidini kaldırmak ve ortaya refüj yapmak hangi akla hizmet. Ya durağı da kaldırsınlar, ya da yayaların karşıya güvenle geçmelerini sağlayacak bir çözüm üretilsin" dediler.

YORUM EKLE

banner137

banner138