Vefa Salman’a ‘Adalet Ödülü’

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, Çağdaş Gazeteciler Derneği Bursa Şubesi tarafından 2022 yılı ‘Adalet Ödülü’ne layık görüldü.

Vefa Salman’a ‘Adalet Ödülü’

2022 yılının ‘Adalet Ödülü’ Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman’ın. Çağdaş Gazeteciler Derneği Bursa Şubesi’nin 33. Kuruluş Yıldönümü etkinliği ve 2022 Yılı Ödül Töreni’nde gazetecilik mesleğine olduğu kadar daha adaletli bir yaşam mücadelesine katkı sağlayan kişi ve kurumlara verilecek ödüller, açıklandı. ÇGD Bursa Şubesi’nin kuruluşundan bu yana fikir özgürlüğüne, hukuka, barışa, emeğe ve gerçek demokrasiye dikkati çekmek amacıyla farklı dallarda verdiği “Çağdaş Ödülleri” 33. yılda da sahiplerine ulaştırılacak. Her yıl olduğu gibi, kuruluşunun 33. yılını da ödül gecesiyle taçlandıracak olan ÇGD Bursa Şubesi’nin Danışma Kurulu üyelerinden oluşan jürisi, 8 kategoride 12 ödül verilmesini kararlaştırırken, ödüller 7 Aralık Çarşamba gecesi Gastro Sanayi’de yapılacak törenle sahiplerini bulacak.

ÇGD Bursa Şubesi 2022 Adalet Ödülü

Vicdanlı insanlarının olduğu kadar, zalimlerin ve zulüm görmüşlerin ülkesidir aynı zamanda Türkiye. Bunu kim inkar edebilir ki? “Adalet” bu ülkede sadece mahkeme duvarlarını süsleyen bir kelime olmanın ötesine geçemiyor. Yolsuzluk iddiasıyla görevinden uzaklaştırılan Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman için üçüncü bilirkişi raporunda da “suçsuzdur” denildi. Rapora rağmen mahkeme Salman’ın göreve iadesi talebini reddetti. ÇGD Bursa Şubesi’nin 2022 Adalet Ödülü tüm Sayıştay raporları temiz gelmesine rağmen göreve iadesi yine hukuk yoluyla engellenen Yalova Belediyesi’nin hukuksuzca görevden el çektirilen Başkanı Vefa Salman’a ve hakkı gasp edilen Yalova halkına… Adalet getirmesi umuduyla.

YORUM EKLE