Villa İçin Belediye Suç Duyurusunda Bulunmuş

Yalova’nın Samanlı Köyü’nde ki bir villada Suudi Gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayeti ile ilgili arama yapılmıştı. Yapılan villanın kaçak olduğu ortaya çıkmıştı. Yalova Belediyesi’nin bu villa ile ilgili olarak 2015 yılında ceza kestiği 2016 yılında ise savcılığa yıkım istemiyle suç duyurusunda bulunduğu ortaya çıktı.

Villa İçin Belediye Suç Duyurusunda Bulunmuş

Suudi Gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayeti kapsamında Yalova’nın Samanlı Köyünde Muhammed Al Fozan ve Muhammed Al Suhai adlı iş adamlarına ait villada arama yapılmıştı. Bu esnada villanın kaçak olduğu da ortaya çıkmıştı. Konuyla ilgili bir açıklamada Yalova Belediyesi’nden geldi. Edinilen bilgiye göre Yalova Belediyesi Suudi İşadamlarına ait villanın kaçak olduğunu tespit ederek 19 Ağustos 2015 tarihinde Encümen kararı ile ceza kesmiş. İşadamlarına ise gerekli uyartılar yapılmış. Ancak kaçak yapı ile ilgili bir değişim yaşanmayınca Yalova Belediyesi 22 Ocak 2016 tarihinde Yalova Cumhuriyet Başsavcılığı’na yapının kaçak olduğunu ve yıkılması gerektiğini bildirerek suç duyurusunda bulunmuş.
Ancak devletin çıkardığı İmar Barışı kapsamına giren villa ile ilgili şu anda her hangi bir işlem yapılamıyor. İmar Barışı son başvuru tarihinin sona ermesi sonrasında Suudi işadamları bu yasadan faydalanmazlarsa belediye yıkım işlemini gerçekleştirecek.


 

YORUM EKLE