"Yaktığınız meşaleyi sizlerle birlikte taşıyacağız"

Yalova Valisi Tuğba Yılmaz 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınlayarak tüm öğretmenlerin gününü kutladı. Vali Yılmaz mesajında, "Köklü tarihimizden ve millî değerlerimizden aldığımız güçle öğrencilerimizi evrensel değerlerle buluşturacak; eğitim adına yaktığımız meşalemizi sizlerle birlikte sonsuza dek gururla taşıyacağız" dedi.

Yalova Valisi Tuğba Yılmaz 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınlayarak tüm öğretmenlerin gününü kutladı. Vali Yılmaz mesajında, "Köklü tarihimizden ve millî değerlerimizden aldığımız güçle öğrencilerimizi evrensel değerlerle buluşturacak;  eğitim adına yaktığımız meşalemizi sizlerle birlikte sonsuza dek gururla taşıyacağız" dedi.
Yalova Valisi Tuğba Yılmaz Öğretmenler Günü mesajında şu sözlere yer verdi, " Yeni nesli, Cumhuriyetin fedakâr öğretmen ve eğiticileri, sizler yetiştireceksiniz, yeni nesil sizin eseriniz olacaktır. Eserin kıymeti, sizin maharetiniz ve fedakârlığınız derecesiyle mütenasip bulunacaktır diyerek öğretmenlerimize hitap eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Başöğretmen unvanını aldığı ve Millet Mekteplerinin açıldığı bu anlamlı günde kutsal görevlerini aşkla, şevkle ifa eden değerli öğretmenlerimizi sevgiyle, saygıyla selamlıyor, 24 Kasım Öğretmenler Gününü yürekten kutluyorum.

Öğretmenlerimiz, hepimizin gönlünde müstesna bir yer tutmaktadır. ‘Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum.’ ifadesinde tecessüm eden bir geleneğin temsilcileri olarak bizler, öğretmenlerimize olan şükran borcumuzu hiçbir zaman layıkıyla ödeyemeyeceğimizin farkındayız. Yeryüzünde en saf varlıklar olan çocuklarımızın sevgileriyle beslenen öğretmenlerimiz, yine onlara sevgilerinin en saf taraflarını sunarak görevlerini layıkıyla yerine getirmeye çalışmaktadırlar. Güzel yurdumuzun, Anadolu’muzun en ücra köşelerinde okulunu boyayan boyacı, duvarını tamir eden sıva ustası, tülünü perdesini diken terzi, okula su çekmek için planlar çizen mühendis, her birini evladı olarak gördüğü öğrencilerinin ateşini ölçen doktor, küsleri barıştıran arabulucu, vatandaşlarımızın derdini yerinde dinleyen ilk psikolog ve daha nicesi olan öğretmenlerimiz, bir çocuğun öz anne babasına bile ‘Sen öğretmenimden daha mı iyi bileceksin?’ dediği, minik yavrularımızın kayıtsız şartsız inandığı ve güvendiği tek insandır. Ve bu kutsal meslek, çocuklarımızın öğretmenlerine beslediği en saf sevgiden ötürü büyüyünce ne olacaksın sorusuna verilen ilk cevaptır. İcrası bu kadar anlamlı olan mesleğin izlerini ürünlerinde görmemek mümkün mü? Doktor, avukat, mühendis, bürokrat, din adamı, ev hanımı, fabrika işçisi kime sorarsanız sorun herkesin unutamadığı bir öğretmeni yok mudur?  Bu nedenledir ki, yaşanılan toplumsal süreçlerin hepsinin altında geleceğimiz olan minik yavrularımıza yön veren öğretmenlerimizin imzaları vardır. 

Kıymetli öğretmenlerimiz, içinde bulunduğunuz tanksız, topsuz, tüfeksiz eğitim savaşında geleceğin Türkiye’sini, dahası geleceğin dünyasını inşa etmek gibi son derece kutsal bir vazifeyi icra ederken gösterdiğiniz gayretleriniz ve yavrularımızın minicik yüreklerine nakşettiğiniz manevi değerlerimiz ile bizler; Çanakkale’de düşmana geçit vermedik, Kurtuluş savaşından düşmanı denize dökerek galip çıktık, 15 Temmuz hain darbe işgal girişimini elinde bayrağımızla, yüreğindeki imanla tankları, topları, tüfekleri durduran Aziz Milletimizle birlikte bertaraf ettik. Sizlerin görevlerinizi bu düşünce ve inanç içinde yapıyor olduğunuzu bilmenin ve bu nedenle biz anne babaların her şeyleri olan evlatlarını sizlere emanet etmenin haklı gururunu yaşadığımızı bilmenizi istiyorum. Edirne’den Kars’a kadar yurdumuzun en ücra köşelerinde, her iklimde, her coğrafyada görevlerini özveriyle idame ettiren öğretmenlerimizi, kendilerini eğitime ve öğrencilerine adamış olmalarından dolayı en içten duygularımla tebrik ediyorum. 

Sevgili öğretmenlerimiz, Sizlerin de yakinen müşahede ettiği gibi, Sayın Cumhurbaşkanımız önderliğinde her alanda olduğu gibi eğitim alanında da yapılan yatırımlarla yüzümüzü güldüren, milletçe hepimizi gururlandıran çok önemli gelişmeler kaydettik. Ama eğitim alanında elde edilen hiçbir gelişmeyi, hiçbir başarıyı yeterli göremeyiz. Bu yüzden öğretmenlerimize ve öğrencilerimize durmadan, yorulmadan çok daha iyi imkânlar sağlamanın gayreti içerisinde olacağız. Ülkemizi çağın ilerisine taşımak ve geleceğimizi emanet edeceğimiz nesillerimizi fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller olarak yetiştirmek için bu yolda hep birlikte omuz omuza yürüyeceğiz. Köklü tarihimizden ve millî değerlerimizden aldığımız güçle öğrencilerimizi evrensel değerlerle buluşturacak;  eğitim adına yaktığımız meşalemizi sizlerle birlikte sonsuza dek gururla taşıyacağız.

 Bu düşüncelerle;  Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk ve terör saldırılarında şehit düşen öğretmenlerimiz başta olmak üzere, ebediyete irtihal eden tüm öğretmenlerimizi rahmetle ve minnetle anıyor, yıllarını bu mesleğe adamış emekli öğretmenlerimize şükranlarımı sunuyor, bu vesileyle tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü gönülden tebrik ediyorum"

 

 

 

YORUM EKLE

banner137

banner138