Yalova Belediyesi KKTC’de Girne Zeytin Festivali’ne katıldı

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman ve beraberindeki heyet, Türkiye’den birçok belediyenin davetli olduğu bu yıl 15’si düzenlenen KKTC Girne Zeytin Festivali’ne katıldı. Yalova heyeti başta Belediye Başkanı Vefa Salman olmak üzere Girne Belediyesi önünden başlayan festival kortej yürüyüşüne de diğer belediyelerle birlikte katılım sağladı.

 Yalova Belediyesi KKTC’de Girne Zeytin Festivali’ne katıldı

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman  ve beraberindeki heyet, Türkiye’den birçok belediyenin davetli olduğu bu yıl 15’si düzenlenen KKTC Girne Zeytin Festivali’ne katıldı. Yalova heyeti başta Belediye Başkanı Vefa Salman olmak üzere Girne Belediyesi önünden başlayan festival kortej  yürüyüşüne de diğer belediyelerle birlikte katılım sağladı.


İlk günden itibaren renkli görüntülere sahne olan Girne Zeytin Festivali’nde etkinliğe katılan diğer belediyelerle belediyecilik üzerine görüş alışverişinde de bulunduklarını belirten Belediye Başkanı Salman, festival izlenimlerini şu ifadelerle aktardı: “Bu yıl 15’si düzenlenen Girne Zeytin Festivali için Yavru Vatan Kıbrıs’a geldik. Meclis Üyelerimiz Şerafettin Çelik, Osman Başgül, Fahrettin Yıldız, Kasım Avar, Birim Müdürlerimiz Özlem Salman Günalp, Ahmet Köksal, Murat Sevinç ve Bayraktepe Mahalle Muhtarımız Ahmet Esmer ile birlikte etkinliğe katıldık. Festivale Türkiye'den katılan iller arasında bulunan Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Antalya Muratpaşa Belediye Başkanı Av. Ümit Uysal, Balıkesir Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, Bolu Mengen Belediye Başkanı Turhan Bulut ile kortej ve festival açılışı öncesi hem festival hem de belediyecilik üzerine sohbet ettik. Ramadan Cemil Meydanı Girne Belediyesi önünden başlayan festival kortej yürüyüşünde Girne Milletvekili Sayın İzlem Gürçağ, Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü'ye eşlik ettiğimiz  Zeytin Festivali'nde Girne sokaklarında renkli görüntülere şahitlik ettik. KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı'nın açılış konuşmasını yaptığı festivale coşkuyla eşlik ederek, festival tütsüsünü hep birlikte yaktık. 7-11 Ekim tarihlerinde gerçekleşecek Zeytin Festivali'nde ilk günden keyifli bir çok olaya tanıklık ederek, dostlarımız ile seyir defterimize güzel hatıralar yazdık” dedi.

YORUM EKLE

banner137

banner138