Yalova İtfaiyesi’nden yangın tatbikatı

Yalova Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’nce yangın tatbikatı gerçekleştirildi. İtfaiye Müdürlüğü’nden hareket eden araçlar Gazi Osman Paşa Mahallesi’nden dolaşıp tekrar olay yeri olarak belirlenen İtfaiye Müdürlüğüne geldi.

Yalova İtfaiyesi’nden yangın tatbikatı
Her vardiyanın ayrı ayrı dönemlerde yaptığı tatbikatlarda, çıkabilecek olaylarda can kaybının yaşanmaması ve mal kaybını en aza indirmek için belli aralıklarla tatbikat düzenleyen İtfaiye Müdürlüğü müdahale süresini en aza indirmeye çalışıyor. Biri kurtarma aracı olmak üzere toplam dört araç ile tatbikata katılan İtfaiye Müdürlüğü, yangına 3 dakika 40 saniye gibi kısa bir sürede müdahale ettiler.

Tatbikatın başarıyla gerçekleştirildiğini dile getiren İtfaiye Müdürü Bekir Kaş; “Her zaman göreve hazır olmalıyız. Aniden oluşabilecek her türlü afete karşı kendimizi hazır tutmaya özen gösteriyoruz. Çeşitli periyotlarda gerçekleştirdiğimiz tatbikatlarda, her defasında daha iyisi için çalışıyoruz. Kimsenin zarar görmemesi ve maddi hasarın en aza indirilmesi daima öncelikli hedefimizdir. Önemli olan halkımızın bilinçlendirilmesi ve 110 en kısa sürede arayarak olayla ve olay yeri ile ilgili olarak bizleri doğru bilgilendirmeleridir” dedi.

YORUM EKLE

banner137

banner138