Yalova Kent Konseyi, Gençlik Meclisi Buluşması’ndaydı

Türkiye´nin farklı şehirlerinden gelen Kent Konseyleri´nin Gençlik Meclisi Üyeleri sevgi ve hoşgörü diyarı Konya´da buluştu.

Yalova Kent Konseyi, Gençlik Meclisi Buluşması’ndaydı
Meram Kent Konseyi Gençlik Meclisi'nin ev sahipliğinde Dedeman Otel’de gerçekleştirilen ve ilk kez düzenlenen Gençlik Meclisleri Buluşması’nın açılışını Meram Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanı Şeyma Dahancı yaptı. Yalova Kent Konseyi Genel Sekreteri Hasan Soygüzel’in Yalova’yı temsilen katıldığı etkinlikte konuşan Türkiye Kent Konseyleri Birliği Başkanı Zeynep Arıkan, sorumluluk alan, ideali olan bir gençlik hedeflediklerini kaydetti.

Etkinlikle ilgili bilgi veren Yalova Kent Konseyi Genel Sekreteri Hasan Soygüzel, Prof. Dr. M.Akif Çukurçayır’ın, "Yerel Demokrasi ve Katılım", Doç. Dr. H. Tuğba Eroğlu’nun "Kent Konseyleri: Sorunlar, Çözüm Önerileri ve Gençlik Meclislerinin Rolleri" başlıklı birer sunum  gerçekleştirdiğini, farklı şehirlerden gelen Gençlik Meclisi üyelerinin etkinliğin 2.gününde de Konya’nın tarihi ve turistik yerlerini gezdiğini belirtti.  Soygüzel, etkinlikte Meram Belediye Başkanı Sayın Serdar Kalaycı'ya, Halil İnalcık’ın “Kuruluş Osmanlı Tarihini Yeniden Yazmak” kitabını hediye ettiğini, gençlerin 1. Türkiye Gençlik Meclisleri Buluşması'nda Bilgi Üniversitesi STK Eğitim Programı Gençlik Çalışmaları Sorumlusu Yörük Kurtaran moderatörlüğünde "Gençlik Meclislerinin Sorunları ve Çözüm Önerileri" üstüne konuştuklarını, Gençlik Meclisi temsilcilerinin katılımı, çalışkanlığı ve üretkenliğinin görülmeye değer olduğunu söyledi.

 

YORUM EKLE

banner137

banner138