“Yalova Lisesi Bahçesi’nin belediye ile alakası yoktur”

Yalova Lisesi Bahçesi’nde, Gençlik Spor Kültür Merkezi yapılma planına karşı çıkartılan yanlış haberler üzerine Yalova Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Özsümer, açıklamalarda bulundu.

“Yalova Lisesi Bahçesi’nin belediye ile alakası yoktur”
Yalova Lisesi Bahçesi’nin, Yalova Belediye Meclisi aldığı kararla imara açıldığı ve satıldığı haberlerin gerçeği yansıtmadığını belirten Özsümer, “Yalova Lisesi Bahçesi’nde bulunan prefabrike binaların sorumluluğu Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’ne aittir. Bu alanın tapusu da eğitim alanı olarak ilgili müdürlükte bulunmaktadır. Tapusu elinde olan müdürlük, Yalova Belediyesi’nden tapulu arazisi üzerinde gençlik merkezi yapmak için emsal ve yükseklik talebinde bulunmuştur.

Her tapusu olan vatandaşın isteyeceği talep üzerine Belediye Meclisimiz, prefabrike yapıların olduğu alana 2 kat imar verdi. Bu alan Yalova Belediyesi’nin ya da Yalova Lisesi’nin malı değildir. Belediyenin alakası olmadığı bir konu, çarpıtılarak ve yanlış yönlendirmelerle halka aksettiriliyor. Konunun muhatabı; Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ve Milli Eğitim İl Müdürlüğü’dür. İki kurum aralarında soruna ilişkin görüş alışverişinde bulunabilir” dedi.

“BEN DE YALOVA LİSESİ’NDE OKUDUM VE ORADAKİ AĞAÇLARDA EMEĞİM VAR”

Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Özsümer, Yalova Lisesi Bahçesi’nde ağaçların kesilmesi gibi bir durumun olmadığını belirterek, açıklamasını şöyle sürdürdü; “Ben Yalova Lisesi’nde okumuş ve bahçesindeki ağaçların dikiminde yer almış biriyim. Ağaçların dikimine de emek verdim. Bu ağaçların kesilmesine ilk karşı gelenlerden olurum. Ancak, ağaçlık alanda yapılacak bir imar durumu yok. Talep edilen ve eğitim verilecek tesis olarak yapılması planlanan yer,  şu an prefabrik binaların olduğu yerdir. Bu alanın tapusu da Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’ne aittir. Yalova Belediyesi’nin bu alanla hiçbir alakası yoktur.”
YORUM EKLE

banner137

banner138