“Yalova’da bisiklet yolu istemeyenler” grup kurdu

Yalova’da bu da oldu, bisiklet yolu istemeyenler grup kurdu.

“Yalova’da bisiklet yolu istemeyenler” grup kurdu
20 Temmuz 2012 tarihinde Murat Mengüverdi tarafından kurulan grubun üyeleri arasında AKP İl Başkanı Mustafa Pehlivan, Rektör Niyazi Eruslu, Eski Yalova Belediye Başkanı Barbaros Binicioğlu gibi isimlerin yanı sıra TBMM Çevre Komisyonu Başkanı Erol Kaya’nın yer alması dikkat çekti.  Organik ulaşımda yol almaya çalışan Yalova’da, bisiklet yollarına karşı kurulan grubun ise şu an 145 üyesi bulunuyor.

Kimler kimler yok ki?

Sosyal paylaşım sitesi Facebook’ta “Yalova’da bisiklet yolu istemiyoruz” adlı grup kuruldu. Murat Mengüverdi tarafından yaklaşık 2 ay kadar önce kurulan grubun üyeleri arasında, AKP İl Yönetiminden Figen Abbasioğlu, AKP İstanbul Milletvekili ve TBMM Çevre Komisyonu Başkanı Erol Kaya, AKP Yalova grubu, AKP İl Kadın Kolları grubu, köşe yazarı Ayşen Turna, turizmci, akademisyen, deniz taşımacılığı sektörü çalışanları, Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Niyazi Eruslu, YTSO başkan adayı İlker Kaya, AKP İl Başkanı Mustafa Pehlivan, Eski Yalova Belediye Başkanı Barbaros Binicioğlu, sanatçı Eşref, YG21 Yalova eski kolaylaştırıcısı Gülgönül Bozoğlu, Sakatlar Derneği Yalova Şubesi Başkanı Alpaslan Erkoç, Azmi Özgümüş, sanatçı Orhan Tonka gibi isimler bulunuyor. ‘sizin başka işiniz yok mu’ gibi eleştirilerin yanı sıra, ‘böyle bisiklet yolu mu olur’ şeklinde destek verenlerin de yorumların yer aldığı grubun duvarının paylaşıma kapatıldığı gözlenirken, üye sayısı ise şu an için 145. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
serhat yuksel
serhat yuksel - 9 yıl Önce

Yapılan işlere destek olacaklarına çekememezlikten köstek olmaya çalışan ve Çağdaşlıktan birhaber geri kalmış kesim..sanırım yapılan hizmetler birileri tarafından çekilemiyor.insanların boş vakitleri olunca böyle eften püften şeyeler kafa takarlarmış.çok komik

izmitli
izmitli - 9 yıl Önce

KINIYORUM.çağ dışı bir davranış.HAVAYI KİRLETMEYE DEVAM ETSİNLER.YAKINDA NEFES ALAMAYACAKLAR BU DÜNYADA

Murat Uyansoy
Murat Uyansoy - 9 yıl Önce

Muhalefet etmek her yapılana karsı çıkmak değildir. İktidar partisi bu konuda şikayet ederken neden şimdi aynı yanlısı yapıyorsunuz? Bu da bir araç ve yayalardan ayrılması gerekiyor. Bir bisikletçi olarak Yalova Belediyesi'ne teşekkür ederim. Yakın bir zamanda da medeni ülkeler gibi Fatih Caddesi'ndeki bisiklet yolunu koruyan demirler de kalacaktır. Çünkü millet hızla dunyanın ikinci en faydalı sporuna katılım ve saygı artıyor. Darısı bütün şehirlerimizin basına:))

poyraz fırtına
poyraz fırtına - 9 yıl Önce

öncelikle yorum yapan arkadaşlar kusura bakmayın,sen belediye başkanı seçiliceksin ilk dört sene halka,esnafa fayda sağlıyacak hiçbir hizmette bulunmayacaksın son 1 senede tekrar başkan olmak için seçim yatırımı için halka faydasından çok zarar sağlayan bir boş işte bulunacaksın,ilk önce o yolları yap genişlet sonra sonra bisiklet yoluna bakarsın,siz genişletip trafiği rahatlatmak yerine iyice yolları daraltıp trafîği içinden çıkılmıcak bir hale büründürüyorsunuz.

banner137

banner138