Yalova’dan, Filistin Halkına Tam Destek

Yalova’da Filistin’de yaşanan zulmü protesto etmek amacıyla 1000 kişiden oluşan 300 araçlık konvoy düzenlendi.

Yalova’dan, Filistin Halkına Tam Destek

Yalova halkı, Filistin’de yaşanan İsrail zulmüne karşı sessiz kalmadı ve 300 araçlık konvoyla yaşananları protesto etti. Yalova Memur-Sen il Başkanı Ahmet Kotcioğlu Filistin halkına destek amacıyla yapılan araç konvoyundan önce yaptığı basın açıklamasında şunları söyledi; “Mescidi aksa özgürleşmeden insanlık özgürleşemez. Değerli kardeşlerim, Filistin, saldırı altında. Kudüs, kirli postallar altında eziliyor. Mescid-i aksa, gettolaşmış ruhların, terörist canilerin tasallutu altında. Ve bir halk Kudüs'te iki yüzlü dünya ya inat direnmeye devam ediyor.
Dünya kör ...
Dünya sağır...
Değerli dostlar!
Aziz kardeşlerim!
Kıymetli basın mensupları...
Unutmak felakettir...
Biz bugün burada hatırlatma yapmak için, teröre karşı direnmek için, insan olmanın onurunu kurtarmak için, imanın izzetini korumak adına çoluk çocuk demeden, kadınıyla, erkeğiyle, genciyle yaşlısıyla canını ortaya koyan, yiğitlerin mücadelesine omuz vermek, insan olmanın asgari şartını yerine getirmek için toplandık. Fakat biz şunu da iyi biliyoruz: Başta ABD olmak üzere diğer birçok Siyonist güdümlü devletler, terörist İsrail'in kanlı siyasetinin arkasında durmakta, kurduğu büyük kirli medya düzeniyle, hak ve adaleti değil İsrail devlet terörünü desteklemektedir. Onun için terörist İsrail bu kadar fütursuz, bu kadar hayasız davranmaktadır. Onun için İsrail, kan ve vahşetle şekillendirdiği işgal stratejisini devam ettirmektedir. Tam da bu yüzden, herkes sussa da, biz susmayacağız. Kardeşlerimize karşı sürdürülen terör politikalarını haykırmaya, bu kirli düzeni hatırlatmaya ve gerçekleri haykırmaya devam edeceğiz.
Nasıl ki orada kardeşlerimiz direniyorsa
Biz de burada direnmeye devam edeceğiz.
Yılmayacağız!
Usanmayacağız!
Mescid-i aksa'da direnen yiğitlerin sesi olacağız, sözü olacağız. Bizde burada küresel çeteye karşı direneceğiz.
Kardeşlerim...
Bir tarafta en son teknolojiyle, silahlarla donatılmış bir ordu diğer tarafta elinde taştan başka bir silahı olmayanlar. Sizce kim kazanacak bu savaşı. Fil suresini hatırlayın. Cavabı orda bulacaksınız. Bu Siyonist rejimin elbet yenilecek. Bu zulüm elbet bitecek.
Ne var ki, terörist İsrail'in oluşturduğu kanlı politikalara karşı kulaklarını tıkayıp, başını kuma gömenlerin büyük bir hüsrana uğrayacaklarını da hatırlatmak isteriz.
Biz imanımızla buradayız, yüreğimizle buradayız ve tarih şuurumuzla buradayız.
İsrail işte bundan korkuyor. Korku ve şiddet ile hepimizi susturacağını zannediyor. O yüzden Ramazan ayında terör üretiyor.
Herkes bilsin ve duysun ki,
Mescid-i Aksa barış dini İslamın ve Müslümanların mabedidir.
Herkes bilsin, duysun ve inansın ki;
Kudüs Filistindir.
Kudüs İslam şehridir.
Kudüs, bütün inançların medeniyet birikimidir.

Ve herkes şunu görecek ki; Filistin, örgür ve bağımsız yaşayacak. Filistin, Siyonist işgalden, Filistinliler Siyonist vahşetten çok yakında azade olacak. İnanıyor ve iman ediyoruz, zulüm değil adalet hakim olacak. Biz, buradan Memur -Sen ve Yalova Sivil Toplum Kuruluşları olarak herkesi İsrail zulmüne karşı durmaya ve Özgür Filistin mücadelesini sonuna kadar destelemeye davet ediyoruz.”

YORUM EKLE