Yalovalı Başarılı Öğrenciler 2012 LYS’de Sabancı Üniversitesi’ni tercih etti

Sabancı Üniversitesi öğretime başladığından bu yana olduğu gibi bu yıl da Türkiye’nin farklı illerinden gelen başarılı öğrencilerle, 680 kişilik tüm kontenjanlarını doldurdu. Sabancı Üniversitesi 2012 LYS’de 38 il ve 261 liseden başarılı öğrencilerin tercihi oldu.

Yalovalı Başarılı Öğrenciler 2012 LYS’de Sabancı Üniversitesi’ni tercih etti

Lisans eğitimine Türkiye’deki ilk “bölümsüz üniversite” olan Sabancı Üniversitesi’nde başlayacak olan başarılı öğrenciler, okumak istedikleri program tercihini ikinci sınıfın sonunda yaparak disiplinlerarası bir eğitim hayatı yaşayacaklar.

Sabancı Üniversitesi’nde öğrenim görmeye hak kazanan öğrenciler, 3-7 Eylül 2012 tarihleri arasında kayıt yaptırabilecekler. Sabancı Üniversite’ne kaydolan bütün öğrencilerin girmesi gereken ELEA dil sınavlarının ilk aşaması 3 Eylül 2012 Pazartesi günü, ikinci aşaması ise 5 Eylül 2012 Çarşamba günü gerçekleşecek.

Öğrenciler ve aileler, bu yıl ilk defa olarak sosyal medya kanalları aracılığıyla başlatılan Sabancı Üniversitesi kampüsünün sanal harita uygulamasının yer aldığı map.sabanciuniv.edu adresinden kampüsü gezebilecek ve susocial.sabanciuniv.edu adresinde yer alan sorusu olan uygulaması sayesinde tüm sorularına yanıt bulabilecekler.

Türkiye’nin ilk “bölümsüz” üniversitesi

Lisans eğitimine Türkiye’deki ilk “bölümsüz üniversite” olan Sabancı Üniversitesi’nde başlayacak olan öğrenciler, okumak istedikleri program tercihini ikinci sınıfın sonunda yaparak disiplinlerarası bir eğitim hayatı yaşayacaklar. Sabancı Üniversitesi’nde uygulanan bu öğretim sistemi, öğrencilerin daha önce gördükleri eğitimden ve LYS hazırlık dönemindeki zorunlu test yaklaşımından farklı, gerçek üniversite tecrübesi, çeşitliliği ve derinliği olan bir akademik program niteliği taşıyor. Sabancı Üniversitesi’nin disiplinler arası yapısı, günümüz iş ve akademi dünyasının ihtiyaçlarına cevap veren bireyler yetiştiriyor.

İlk yıllarında bütün öğrencilere yurt olanağı

Öğrencilerin %70’inin yurtlarda kaldığı Sabancı Üniversitesi, Türkiye’de toplam öğrenci oranına göre en fazla yatak kapasiteli öğrenci yurduna sahiptir.2012 ÖSYM ile Sabancı Üniversitesi’ne kayıt yaptırmaya hak kazanan İstanbul dışından gelen öğrencilere mezuniyetlerine kadar, yurt yerleşimlerinde öncelik tanınacak.

 

YORUM EKLE

banner137

banner138