YIKILMAYACAK

Rıhtım Caddesi, Gazipaşa Caddesi ve Mihenk Sokak’taki (Bad Godesberg Parkı) kapalı çıkmaların yıkılması yönünde Sayıştay tarafından verilen yıkım kararının önüne geçmek ve belediyeyi de yasal sorumluluktan kurtarmak için olağanüstü toplandı. Mecliste belirtilen 3 noktadaki işyerlerinin çıkmaları ile ilgili bir düzenleme yapılarak bu düzenlemelerin dış cephe yönetmeliğine işlenmesi oy çokluğu ile kabul edildi.

YIKILMAYACAK

Yalova gündemine Sayıştay Raporu ile bomba gibi düşen Rıhtım Caddesi, Gazipaşa Caddesi ve Mihenk Sokak’taki (Bad Godesberg Parkı) kapalı çıkmaların yıkılması yönündeki karar Yalova Belediye Meclisi’nin olağanüstü toplantı ile bir araya gelmesine neden oldu. İmar Komisyonu tarafından söz konusu alanlarda yapılan incelemede belirtilen 2 cadde ve 1 sokaktaki dükkanların kapalı çıkmalarının açık çıkmalara dönüştürülmesi kararı alındı. İmar Komisyonu Rıhtım Caddesindeki çıkmaların yoldan 4 metre çekilmesine ve binadan en çok 7 metre ileriye gidecek şekilde yeniden düzenlenmesine, Bad Godesberg Parkı olarak bilinen Mihenk Sokaktaki işyerlerine 10 metrelik geçici alan kullanımı hakkı verilerek bunun için işletmelerle işgaliye sözleşmesi imzalanmasına, Gazipaşa Caddesi’nde ise 8 metre olan kamusal alanlara taşma mesafesinin 5.5 metreye çekilmesine oy birliği ile karar verildi. Bu karar Yalova Belediyesi Dış Cephe Yönetmeliğine işlenecek ve bu sayede Sayıştay’ın belirttiği hukuksuzluk ortadan kaldırıldığı için buralarla ilgili yıkım kararları da uygulanması şartı kalmayacak.


Meclis Rıhtım Caddesi, Gazipaşa Caddesi ve Mihenk Sokak’taki (Bad Godesberg Parkı) düzenlemeyi oy çokluğu ile kabul etti. Meclisi belirtilen caddeler ve sokaktaki işyeri sahipleri de takip ettiler.

YORUM EKLE