Yıldızlı projeye doğru

Yalova Belediye Meclisi’nin aldığı karar doğrultusunda 1/1000 ölçekli uygulama imar planında Turizm tesis alanı olarak planlanan eski arberatum alanı içinde yer alan 37.416 metrekarelik arsa üzerine 5 yıldızlı otel, kongre turizmine hizmet verecek ve içinde Termal ilçesinden sıcak su getirilerek SPA merkezi olacak şekilde turizm tesis yapılması amacıyla ihaleye çıkıyor.

Yıldızlı projeye doğru

Yalova belediye tarafından son dönem planlamalar içinde büyük önem verilen projenin Yalova ekonomisine ciddi katkılar sağlayacağı, Yalova’nın geleceğinde hedeflenen turist sayısının sağlanması için önem taşıyan ihale Çarşamba günü belediye encümen toplantı salonunda saat 14.30’da gerçekleşecek.

2007 yılının şubat ayında Barbaros Binicioğlu’nun başkanlığı döneminde turizm tesis alanına çevrilen arsa için geçtiğimiz yıl vali Dursun Ali Şahin döneminde düşünülen değişiklik AKP grubunun karşı çıkmasıyla yapılmamış arsa turizm tesis alanı olarak planlarda kalmıştı.

Konaklama tesisleri yapımının son dönemde gözde yatırım olarak Yalova’da öne çıkması, turist sayısının da artışında önemli yer tutuyor. Yalova Belediyesi’nin bugüne kadar Yalova ekonomisi için düşündüğü en büyük projesi olan 5 yıldızlı otel, kongre turizmi ve içinde termal’den jeotermal suyla oluşturulacak SPA merkezini de içeren projenin ilk adımı olan ihale merakla bekleniyor.

YORUM EKLE

banner137

banner138