Yılmaz İZDES Toplantısına Başkanlık Yaptı

İzleme Değerlendirme Sistemi (İZDES) Projesinin ilimiz çalışma toplantısı Yalova Valisi Tuğba Yılmaz başkanlığında gerçekleştirildi.

 Yılmaz İZDES Toplantısına Başkanlık Yaptı

İzleme Değerlendirme Sistemi (İZDES) Projesinin ilimiz çalışma toplantısı Yalova Valisi Tuğba Yılmaz başkanlığında gerçekleştirildi.


Valilik toplantı salonunda yapılan toplantıya; Mülkiye Başmüfettişi Serdar Köse’nin  koordinatörlüğünde gelen İZDES Çalışma Ekibi, İl Jandarma Komutanı, İl Emniyet Müdür Yardımcısı ve İçişleri Birim  Müdürleri katıldı.


Yalova Valisi Tuğba Yılmaz açılış konuşmasıyla başlayan toplantı, İZDES projesi ile ilgili yapılan bilgilendirme sunumunun ardından, kurumlar tarafından ilimizde yürütülen çalışmalara ilişkin yapılan değerlendirmelerle devam etti. Konuşmasında İZDES projesinin amaç ve hedefleri hakkında bilgi veren Mülkiye Başmüfettişi Serdar Köse, “İçişleri Bakanlığı tarafından alınan kararlar taşraya nasıl yansıyor. Vatandaş nezdinde sorunlar gideriliyor mu?  Eksik ve aksaklıkların neler olduğu. Bunları yerinde tespit etmek ve daha iyisini nasıl yapılabiliriz” diye konuştu.


Taşra birimleri ile vatandaşlar arasındaki iletişim kanallarını artırmayı amaçladıklarını, belirten Köse,  projenin birinci aşamasının kamudaki işleyişle ilgili olduğunu belirterek,  “Projenin birinci aşaması devletin kendi içerisinde kendi işimizi nasıl daha iyi yapabiliriz şeklinde yapılan bir istişare toplantısıydı” dedi.


Toplantıda İZDES'in, "İçişleri Bakanlığının ve bağlı kuruluşlarının taşra teşkilatlarındaki faaliyetlerinin, insan odaklı ve vatandaş memnuniyetini esas alan hizmet anlayışı çerçevesinde Bakanlığın vizyonu, strateji ve politikaları ile stratejik planımızda yer alan amaç ve hedefler doğrultusunda yürütülüp yürütülmediğinin yerinde gözlemlenmesi, hizmet sunumunda etkinlik ve verimliliğin arttırılmasına yönelik önerilerde bulunulması ve gerekli tedbirlerin alınması, hizmet standartlarının geliştirilmesi sağlanarak hizmetlerde kalitenin arttırılması ve taşra teşkilatları ile koordinasyon kanallarının etkinleştirilmesini" amaçladığına da vurgu yapıldı.

 

 

YORUM EKLE