Yılmaz, “Katlı otopark bir milat olacak”

İnşaat çalışmaları tamamlanan ve son rütuşları yapılan İstanbul Caddesi’ndeki 500 araçlık ‘Çarşı Katlı Otoparkı’nı gezerek son durumu gören Yalova Belediyesi Ulaşımdan Sorumlu Müdür Nurettin Yılmaz, katlı otoparkın hizmete girmesinin Yalova için bir milat olacağını söyledi.

Yılmaz, “Katlı otopark bir milat olacak”
20 Mayıs’ta açılışı yapılacak

Yılmaz, “20 Mayıs 2013 pazartesi saat 14.00’te Yalovamızda yapımı tamamlanan katlı otoparkın vali hanımın da teşrifleriyle açılışı gerçekleşecek. Görkemli bir açılış yapmak için özen göstereceğiz zira Yalova’da ilk defa bir katlı otopark, yapımı devam eden ikincisiyle birlikte Yalovamızın hizmetine sunulmuş olacak. Bu bizim için bir milat. Yalova’da artık bundan sonra parklanma yasağı, bisiklet yollarının hepsinin hayata geçebileceği bir tarih olmuş olacak. O yüzden milat olarak kabul ediyoruz” dedi. Katlı otoparkın ücret konusuna da değinen Yılmaz, 2011’de 1 saate kadar 3 lira, iki saate kadar 4 lira, üç saate kadar 5 lira ve öyle devam eden bir ücret politikası sözleşmede yer almıştır. Bu ÜFE oranında artış gerçekleşerek 2013 yılında da uygulaması yapılacaktır” dedi.

“Park yasaklarına Yalovalıların uymalarını rica ediyoruz”

Yılmaz, park yasaklarıyla da ilgili bilgi vererek, “Daha önce de açıkladığımız gibi İstanbul Caddesi, Sefabey Caddesi, Mimar Sinan Caddesi’nin Sefabey-Cumhuriyet Caddesi arası, Cumhuriyet Caddesi’nin tamamı, Fatih Caddesi köprü ve İsmet Acar Caddesi’nde ise tek taraflı olmak üzere park yasağı uygulamaları başlatmış olacağız. Burada amaç ne olacak, şehir içinde vatandaşa dolaşım imkanı daha rahat bir şekilde sunulmuş olacak. Araçlarımız sadece alışveriş için dükkan önünde 5 dakika veya maksimum 10 dakikanın üzerinde duramayacak şekilde parklanmalarını yapacaklar, fazla duramayacaklar. Zaten Emniyet’te bu konuda titiz davranacak. Gerekli ceza uygulamalarını yapacak. Vatandaşlarımıza da bu konuda özellikle duyuruda bulunmak istiyorum. Özellikle kendilerine ceza gelmeme noktasında titiz davranmalarını önemle rica ediyoruz” diye konuştu.
YORUM EKLE

banner137

banner138