YÜAFK 9’uncu Atatürkçü Düşünce Topluluğu Çalıştayı’ndaydı

21-22-23 Nisan’da yapılması planlanan, fakat Ege Üniversitesi Rektörlüğü’nün engeline takılan ‘9’uncu Atatürkçü Düşünce Topluluğu Ulusal Çalıştayı’ ‘temsili’ olarak Ege Üniversitesi Merkez Kütüphane’nin önünde gerçekleşti.

YÜAFK 9’uncu Atatürkçü Düşünce Topluluğu Çalıştayı’ndaydı
Etkinliğe Yalova Üniversitesi Atatürkçü Fikir Kulübü (YÜAFK) öğrencileri de katıldı. Rektörlüğün dolaylı yoldan ertelemek istediği 9’uncu Ulusal ADK/ADT Çalıştayı hem coşku hem de tepki ile birlikte gerçekleştirdi. Ege Üniversitesi kampusunda gerçekleşen çalıştay etkinliğine 84 üniversitenin ADT temsilcisi ve 20’nin üzerinde sivil toplum örgütünün temsilcileri destek vererek tek yürek oldu. 

“Atatürk gençliği görev başında”, Mustafa Kemal’in askerleriyiz”, “Atatürk’e dokunma, üniversiteler bizimdir” sloganları ve pankartlar eşliğinde başlayan etkinliğe akademisyenler ve bayrakları ile katılım gösteren vatandaşlar da destek verdi.  YÜAFK’den yapılan açıklamada, “84 Üniversite de örgütlü olan Atatürkçü Düşünce Topluluklarının yasal olarak her yıl farklı bir üniversitede 8 yıldır gerçekleştirdiği ULUSAL ADT/ADK ÇALIŞTAYI bu yıl Ege Üniversitesinde gerçekleşecekti. Fakat Ege Üniversitesi yönetimi keyfi bir karar ile çalıştayın tarihini değiştirmek suretiyle yapılamamasına karar vermiştir. Biz Yalova Üniversitesi Atatürkçü Fikir Kulübü olarak bu kararı tanımıyoruz. Atatürk’ü yasaklamak hiçbir üniversitenin haddine değildir” dedi. Öğrenciler Ege Üniversitesi rektörlüğündeki protestoda diğer üniversitelerin temsilcileriyle birlikte yer aldı.

YORUM EKLE

banner137

banner138