Zafer Bayramı’nda STK’lar çelenk koyamayacak

Sabah kent meydanında yapılacak olan törende, yalnızca Garnizon Komutanlığı, Yalova Valiliği ve Yalova Belediyesi’nin çelenk koyabileceği, sivil toplum örgütlerinin çelenk koyma etkinliğinde yer alamayacağı belirtildi.

Zafer Bayramı’nda STK’lar çelenk koyamayacak
30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları yarın yapılacak. Yalova’da Zafer Bayramı dolayısıyla gerçekleştirilecek olan etkinlikler sabah saatlerinde Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk anıtına çelenk konulmasıyla başlayacak. Akşam ise Uygulama Oteli’nde Yalova Valisi Esengül Civelek’in ev sahipliğinde 90.Yıl Resepsiyonu verilecek. Sabah kent meydanında yapılacak olan törende, yalnızca Garnizon Komutanlığı, Yalova Valiliği ve Yalova Belediyesi’nin çelenk koyabileceği, sivil toplum örgütlerinin çelenk koyma etkinliğinde yer alamayacağı belirtildi. Bazı sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin bu nedenle anıttaki törene katılmayacağı, yalnızca akşam yapılacak baloda yer alacağı ifade ediliyor.

90. Yıldönümü Kutlama Programı açıklandı

Valilik’ten yapılan açıklamaya göre, 30 Ağustos Zafer Bayramı törenleri saat 07.00’ de başlayarak saat 24.00’e  kadar devam edecek. Perşembe günü saat 07.00’den itibaren bütün resmi ve özel binalar bayraklarla donatılacak, bayraklar temiz ütülü ve Bayrak Kanunu ve Tüzüğüne uygun olacak. Etkinlikler, Cumhuriyet Meydanı’nda 11.15’te Valilik, Garnizon Komutanlığı, Belediye Başkanlığı çelenklerinin konulmasıyla başlayacak. Çelenklerin konulmasından sonra bandonun vereceği “Tİ” işaretiyle bir dakikalık saygı duruşuna geçilecek ve İstiklal Marşı’nın okunması ile göndere bayrak çekilecek. 11.30’da valilikte protokolün bayramlaşma için kabul töreni yapılacak. 11.50’de Cumhuriyet Meydanı’nda kutlama, tören ve resmi geçit yapılacak. Valilikten yapılan duyuruda kutlamalara tüm kamu kurum birim ve amirlerinin katılmasının zorunlu olduğu belirtildi.

YORUM EKLE

banner137

banner138