‘Şirketlerimizde Kadın İstihdamına Önem Veriyoruz’

Sahil ve Termal Turizminin yükselen yıldızı 26 yıldır hizmet veren Karaderili Şirketler Grubu Kuşadası, Bodrum, Kütahya, Yalova da toplam beş oteli ile kadın çalışan istihdamına önem veren şirketlerin başında geliyor.

‘Şirketlerimizde Kadın İstihdamına Önem Veriyoruz’

Karaderili Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Elvan Karaderili; 8 Mart Dünya Kadınlar günü kapsamında yaptığı açıklamada, Toplumsal ve ekonomik gelişme için kadınların desteklenmesinin önemini vurguladı. Elvan Karaderili “Kadınların çalışma hayatında var olmalarının toplumsal gelişmenin olmazsa olmazı olduğunu biliyoruz. Kadınların iş gücüne katılımı kendi sosyo-ekonomik durumlarını, ailelerini ve çevrelerini geliştirecek ve tüm toplumda etki yaratacak önemli bir değişim ve gelişimin öncüsü olacaktır” dedi.

‘Şirketlerimizde kadın istihdam oranı %50-55 seviyesinde’

Şirketlerinde kadın istihdam oranının 2020’nin ilk çeyreğinde %50-55 seviyelerine yükseldiğini, hale hazırda toplamda 2 bin kişiye istihdam sağladıklarını 2021’in sonunda yatırımlarının büyümesi ile buna 1500 kişi ilave edileceğini; kadına ve kadın iş gücüne güvendiğini vurgulayan Elvan Karaderili, “2021 -2022 yılları içerisinde şirketlerinde kadın istihdamını %55 seviyelerin de korunacağını, turizm sektöründe kadın yatırımcı ve yönetici olarak iş alımlarında tesislerimizde kadına verilen istihdamı özellikle takibini yapıyorum. Kadınların işgücüne katılımının ve istihdamının, sürdürülebilir kalkınmanın, ekonomide ki yükselişin ve çarkların dönmesinin en önemli unsuru olduğunu ifade ederek; ‘’Hayatın her anında fedakârlığın, duyarlılığın ve şefkatin sembolü olarak bilinen kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü en içten dileklerimle kutluyorum” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE