23 Nisan Çınarcık’ta Törenle Kutlandı

Çınarcık'ta 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı sade bir törenle kutlandı.

23 Nisan Çınarcık’ta Törenle Kutlandı

Cumhuriyet Meydanında yapılan tören, salgın nedeniyle kısıtlı sayıda katılımın olduğu çelenk sunma töreninde Çınarcık Milli Eğitim Müdürü Nedim Karabacak, Atatürk Anıtına çelenk koydu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile Cumhuriyet Meydanı’ndaki tören sona erdi.

Törene, İlçe Milli Eğitim Müdürü Nedim Karabacak, Şube Müdürleri, Muzaffer Doğan, Hüseyin Yılmaz, İlçede bulunun, Lise, Ortaokul, İlkokul ve Anaokulu müdürleri katıldı.

Çınarcık Belediye Başkanımız Numan Soyer, “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Çınarcık Belediye Başkanı Numan Soyer mesajında şu ifadelere yer verdi:” 23 Nisan 1920 tarihi, Türk tarihinin en önemli dönüm noktalarından birini oluşturmaktadır. Türk Milletinin kendi temsilcilerini bir araya toplayarak oluşturduğu Türkiye Büyük Millet Meclisi, bu aziz milletin bağımsızlık yolunda kararlılığını ortaya koymuş, bağımsızlığa doğru gidilen yolda tüm inanç ve düşünceler TBMM çatısı altında ele alınarak hayata geçirilmiştir. Milli egemenliğin ilan edildiği Cumhuriyetin temelinin atıldığı bugün, Mustafa Kemal Atatürk tarafından çocuklarımıza ve tüm dünya çocuklarına bayram olarak da armağan edilmiştir.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı aynı zamanda dünyada çocuklara armağan edilen ilk ve tek bayramdır. Bugünün küçüğü yarının büyüğü olacak çocuklarımız geleceğimizin mimarı olacaktır. Sevginin, masumiyetin, umudun, kardeşliğin ve barışın, temsilcileri olarak, dünyaya en anlamlı gözlerle bakan, bizlere geleceğe dair umutlar veren tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyor ve hepsini sevgiyle kucaklıyor gözlerinden öpüyorum. Bu duygularla, Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere ülkemizin bölünmez bütünlüğü ve bağımsızlığımız için canlarını feda etmiş tüm şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. Herkese sağlıklı günler diler. Allah’a emanet olun” dedi.

YORUM EKLE