Asker adaylarının son durağı malzemeciler!

Sazlı sözlü eğlencelerle ve kınalar yakılarak vatan hizmetine uğurlanan asker adaylarının son durağı ise askeri malzeme satışı yapan dükkanlar oluyor.

Asker adaylarının son durağı malzemeciler!

Yalova’da sınırlı sayıda askeri malzeme satan esnaflardan birisi olan Salih Saygı, askere gitme dönemlerinde asker adaylarının ve ailelerinin vatan borcu heyecanına ortak oluyor.

Yalova Cumhuriyet Caddesi’nde 17 yıldır asker adayları ve görevdeki askerlerin ihtiyacı olan malzemelerin satışını yapan esnaf Salih Saygı ; “Özellikle asker sevkinin başladığı dönemlerde işlerimiz yoğunlaşır. Askere giden gençlere hediye almak isteyen yakınları, aileler ve asker kardeşlerimize elimizdeki imkanlar doğrultusunda ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Asker adayları askerlik hizmeti boyunca kullanacakları bot, bere, çanta, eldiven, vatka, kep, kirli çamaşır torbası, çorap gibi ihtiyaçlarını bizden karşılayabilirler” diye konuştu.

Askeri malzeme satışı ve aynı zamanda terzi malzemeleri de satan Esnaf Salih Saygı, ayrıca Yalova’da görev yapan askeri personele de yıl boyu malzeme ihtiyacını karşıladıklarını söyledi.

 

YORUM EKLE

banner137

banner138