Avukatlar son kez sahnedeydi

Yalova Barosu avukatlarının ikinci ve son kez sahnelediği “İtirazım Var” adlı tiyatro oyunu, Uğur Mumcu Kültür Merkezi’nde kalabalık bir izleyici topluluğu önünde oynandı.

Avukatlar son kez sahnedeydi
Yalova Baro Başkanı Cevdet Bekler’in yanı sıra, barodan 14 avukatın sahne aldığı doğaçlama komedi oyununda hukukçuların performansı yine olağanüstüydü. Geçtiğimiz aylarda sahnelenen ilk oyuna göre bazı ufak değişikliklerin yer aldığı ‘İtirazım Var’, hukuk adamlarının tiyatro alanında başarılı olabileceğinin de göstergesi.

Oyunun yönetmenliğini ise Ekrem Bozgül yaptı.  Baro Başkanı Cevdet Bekler, tamamen doğaçlama olarak sahnede yer aldıklarını ifade ederek, amaçlarının hukuk sisteminde var olan olaylara, yaşanan aksaklıklara, hukukun günümzde uygulanmasında gelinen noktaları hicvetmek olduğunu kaydederek, ilk oyuna gösterilen ilgi nedeniyle bir kez daha ‘perde’ dediklerini dile getirdi.

Bekler, “Arkadaşlarımız tiyatro sahnesinde çok zorluk yaşamadı çünkü zaten sahnedekilerin büyük çoğunluğunu bizzat mesleğimizde de görüyoruz. Oyunda stajyer avukatın icra müdürlüğü macerası, şike davası gibi skeçler yer aldı.

 

YORUM EKLE

banner137

banner138