Bayram tatilinde tarihe tanıklık edin

Tarih araştırmacısı ve yazar Turgut Özakman’ın Diriliş adlı eserinden beyazperdeye aktarılan ve Balkan Savaşı’nın ardından yorgun olan halkın tekrar kendine gelişini gerçekçi bir şekilde gözler önüne seren ‘Çanakkale 1915’ filmi Yalova Özdilek Sinemaları’nda gösterime girdi.

Bayram tatilinde tarihe tanıklık edin
Fida Film tarafından çekilen Çanakkale 1915, tarihi tüm gerçekliğiyle aydınlatması hedefiyle büyük bütçeli bir film olarak dikkat çekiyor.

Bayram tatilinde sinema keyfi yapmak isteyen sinema severler için tarihi geçmişe ışık tutan Çanakkale 1915 filmi, önemli bir alternatif oluşturuyor. Çekimlerinin tamamı Çanakkale çevresinde gerçekleştirilen filmde; Balkan Savaşı’nın ardından yorgun olan halkın tekrar dirilip kendine gelişi, Çanakkale’de hazırlanmış koskocaman bir ordu karşısında kazandıkları zafer, filmde olanca gerçekliğiyle gözler önüne seriliyor.

Özdilek Sinemaları’nda 18 Ekim’de gösterime giren ve yaklaşık bir ay gösterimde kalacak olan Çanakkale 1915 filmi iki salonda Yalovalı izleyicilerin beğenisine sunuluyor. Genelkurmay Başkanlığı'ndan alınan özel izinle Çanakkale'deki sit alanlarında çekilen filmde Şevket Çoruh, Barış Çakmak, Serkan Ercan, Rıza Akın, Bülent Alkış rol alıyor.

Çekim aşamasında merakla beklenen ve vizyona girdiği tarihten bu yana ilgi görmeyi sürdüren filmin Özdilek Sinemaları’ndaki seans saatleri ise şöyle: 11:00  12:15  13:30 14:45 16:00 17:15 18:30 19:45 21:00 22:15 

Filmin Fragmanı İçin...

YORUM EKLE