"Çevre illerle sanat köprüsü kuracağız"

Yalova El Sanatları Derneği üyesi ve aynı zamanda Halk Eğitim Merkezi eğitmeni olan çini ustası Emine Kulaber'in çini sergisi İzmit Dolphin Alışveriş Merkezi'nde ziyaretçilerle buluştu.

Yalova El Sanatları Derneği üyesi ve aynı zamanda Halk Eğitim Merkezi eğitmeni olan çini ustası Emine Kulaber'in  çini sergisi İzmit Dolphin Alışveriş Merkezi'nde ziyaretçilerle buluştu.

Yalova El Sanatları Derneği Başkanı Osman Nuri Gürsesli, Dolphin Alışveriş Merkezi ile dernek olarak gerçekleştirilecek protokolle her ay farklı bir sanatçının sergisine yer vermeyi planladıklarını söyledi. Gürsesli, "Çevre illerde Yalova El Sanatları Derneği olarak açacağımız sergilerle sanat köprüsü kuracağız" dedi.


Yalova El Sanatları Derneği bünyesinde çiniden, ebruya, tezhipten, hat sanatına ve Eser-i Cedide'ye kadar uzanan geniş bir yelpazede sanatçılar çalışmalarını sürdürüyor. Dernek olarak geleneksel el sanatlarının yanı sıra çağdaş sanatlar konusunda da çalışmalar yaptıklarını belirten Dernek Başkanı Gürsesli, " Dernek olarak sadece Yalova'da değil, çevre illerde de geleneksel sanatlarımızı tanıtmak, yaşatmak ve El Sanatları Derneğimiz aracılığı ile Yalova'nın tanıtımına katkı sunmayı hedefliyoruz. Bu amaçla ilk olarak dernek üyemiz çini sanatçısı Emine Kulaber'in Çini Sergisi, İzmit Dolphin Alışveriş Merkezi'nde ziyaretçilerle buluştu. Bundan sonra da alışveriş merkezi ile bir protokol gerçekleştirerek her ay farklı bir sanatçımızın sergisine yer vermeyi hedefliyoruz. Bunun yanı sıra Bursa, Eskişehir gibi illerde de dernek olarak sergi açmayı planlıyoruz" diye konuştu.

YORUM EKLE