‘Derin Uğultu’ Gösterime Girdi

TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası tarafından hazırlanan, “Korku değil gerçek, Önlem al hayatta kal” temalı, “Derin Uğultu” isimli deprem belgeseli film YTSO’nun katkıları ile 16 Ağustos Salı Günü YTSO Konferans Salonu’nda gösterime girdi.

‘Derin Uğultu’ Gösterime Girdi

17 Ağustos 1999 Depremi Anma Günü vesilesiyle YTSO ve TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası tarafından düzenlenen "Derin Uğultu" isimli belgesel film gösterimi odamız konferans salonunda gerçekleştirildi. Etkinlikte açılış konuşmalarını YTSO Yönetim Kurulu Başkanı Tahsin Becan ve TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası İstanbul Şube Başkanı Sami Teymurtaş gerçekleştirdi. Açılış konuşmaları sonrasında Yönetmen Ozan Turgut imzalı "Derin Uğultu" belgesel filminin gösterimi gerçekleştirildi. Belgesel film gösterimi sonrasında Prof. Dr. Naci Görür "Deprem ve Yalova" konulu sunumunu gerçekleştirerek katılımcıların sorularını cevapladı.

Becan, ‘Alacağımız çok ders var’

Yalova Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tahsin Becan, yaptığı açıklamada, farkındalık oluşturmayı amaçladıklarını söyleyerek, "İstanbul Jeoloji Mühendisleri Odası ile Bursa Jeoloji Mühendisleri Odasının hazırladığı belgeseli biz de Yalova'daki hemşehrilerimizle buluşturmak istedik. Belgeselin bu ikinci galası. Yurdun dört bir yanında gösteriminin yapılacağını biliyoruz. Belgesel, depremi unutmamak ve hatırlatmak adına önemli bir proje. Depremle ilgili herkesin alacağı birçok ders var" ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE