banner149

Doğanın Ezgisi Durmak Bilmiyor!

Doğaseverlerin bir araya geldiği ve Yalova’nın en aktif doğa yürüyüş gruplarından biri olarak gösterilen Doğanın Ezgisi, geçtiğimiz hafta sonu Kayaüstü Yaylası Doğa Yürüyüşü’nü gerçekleştirdi. Kocaeli Başiskele ilçesine bağlı Tepecik Köyü’nden başlayan doğa yürüyüşünde yaklaşık 16 kilometre yol kat edildi.

Doğanın Ezgisi Durmak Bilmiyor!
Önce çamurlu dağ yollarında ilerleyen 40 kişilik yürüyüş grubu, yükseklik arttıkça karlı mevkilerde de zorlu kış şartları ile karşılaştı. Birbirinden güzel doğa manzaralarını fotoğraflayan grup, zorlu iniş yolculuğu sonrası doğa yürüyüşünü tamamladı.

“Doğaya sahip çıkmalıyız”

Doğa yürüyüşleri ile doğa sevgisini arttırmayı ve doğaya sahip çıkılmasını sağlamayı amaçladıklarını belirten Doğanın Ezgisi Doğa Yürüyüş Grubu Lideri Yaşar Aydın, “Her hafta yaptığımız etkinliklerle; Yalova ve çevre illerdeki dağlık, ormanlık alanlarda doğa yürüyüşleri gerçekleştirmekteyiz. Doğa yürüyüşlerimizde amaç, öncelikle doğaya sahip çıkılması sağlamak ve insanlara doğa sevgisini aşılamaktır. Doğanın korunması için, bu tür etkinliklerin arttırılması taraftarıyız. Doğa yürüyüş etkinliklerimiz; Yalova il sınırları ve çevre illerdeki doğal güzellikleri görmek, tanımak ve sahip çıkmak olarak devam edecektir. Doğa yürüyüşlerimize katılan tüm doğa severlere teşekkür ediyoruz” dedi.  

YORUM EKLE

banner137

banner138