Genç Yetenekler ‘Elmas’ Parlatacak

Özel Yalova Şehir Tiyatrosu’nun 10 Ağustos Cuma akşamı Yalova Halk Eğitim Merkezi’nde sahnelediği “Depo”da profesyonellere taş çıkartırcasına bir performans sergileyen genç oyuncular yeni bir oyunun hazırlığında.

Genç Yetenekler ‘Elmas’ Parlatacak
6 Ekim akşamı Yalova Halk Eğitim Merkezi’nde sahnelenecek olan Cihad Keskin’in yazdığı ve yönettiği 8 skeçten oluşan iki perdelik komedi oyunu Depo’da televizyon ve dizi dünyasının sevilen ismi Açelya Elmas’ı yeniden sahneye çıkartmaya hazırlanan Özel Yalova Şehir Tiyatrosu, Elmas’ın yanı sıra sevilen oyuncu Tevfik İnceoğlu’yla da aynı sahneyi paylaşacak olmanın heyecanını yaşıyor.

“Son 4 ayda, sahneye çıktığımız dördüncü oyunumuz olacak. İlk ikisini Uğur Mumcu Kültür Merkezi’nde sahneye taşıdık ve o oyunlarda da seyircilerimizin yoğun ilgisiyle karşılaştık. Arlarda gelen istekleri kıramayıp Haziran’daki oyunlardan sonra Ağustos’ta da bir oyun yapmaya karar verdik ve daha büyük bir salonda seyircilerimizle buluşmak istedik.

Nitekim bunu da Depo’nun üçüncü bölümünde gerçekleştirdik ve 400 seyircimizin karşısında saatlerce performans sergiledik” diyen oyunun yazarı ve yönetmeni Cihad Keskin, “Ve şimdi de gelen istekler doğrultusunda yine Halk Eğitim Merkezi’nde sahneye çıkacağız. İlerleyen dönemler için yeni oyun hazırlıkları ve kadro geliştirme çalışmalarımızı hız kesmeden sürdürüyoruz.

Sahneye taşıdığımız performans karşılığında seyircilerimizin memnuniyetlerini görmek bizleri bu işi yapmaya inanılmaz bir şekilde teşvik ediyor ve biz de dev bir fedakarlıkla sürekli çalışıyoruz. Ekibimize yeni katılan genç yeteneklerimizin önünü açmak için elimizden geleni yapıyoruz ve yapmaya da devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Özel Yalova Şehir Tiyatrosu Genel Koordinatörü Emre Karaoğlu ise “Kurduğumuz ekip, bilinenin dışında bir çalışma anlayışı olan, kendi iç dünyasında aykırı bir ekip. Disiplini elden bırakmadan samimiyeti ve içtenliği benliğimize kazıyarak sürekli çalışıyoruz ve elimizden gelenin en iyisini yapamadığımız takdirde tiyatro konusunda hiçbir şey yapmamaya da yeminliyiz.

Ekibimizin içerisinde yer alan tüm gençlerimiz sorumluluklarının bilincindeler ve Yalova’daki tiyatroyu bambaşka yerlere taşımak konusunda oldukça gayretliler. Biz de, bize düşen görevi yerine getirerek ekip arkadaşlarımızla birlikte Yalova’daki tiyatro anlayışına yepyeni bir soluk getirme maksadındayız.

Açelya Elmas’la başlayan serüvenimiz yepyeni isimlerin bizimle sahneye çıkmasıyla birlikte devam edecek ve şehrimizdeki tiyatro anlayışını erişilemez noktalara çekecek. Yakın zamanda çok büyük sürprizler hazırlıyoruz. Ardından da turne programına başlayacağız. Birkaç hafta içerisinde yayına girecek olan internet sitemizden de tüm bilgilendirmeleri yapacağız.” şeklinde konuştu.Özel Yalova Şehir Tiyatrosu oyuncuları ve Açelya Elmas & Tevfik İnceoğlu ikilisinin sahne alacağı Depo, 6 Ekim akşamı Yalova Halk Eğitim Merkezi’nde tiyatro severlerle buluşacak.

YORUM EKLE

banner137

banner138