banner149

Hastalar tiyatro ile şizofrenide farkındalık yaratacak

Yalova Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği ‘13 Nisan Dünya Şizofreni Farkındalık Günü’ kapsamında düzenlediği etkinliklerle şizofrenide farkındalık yaratacak. Yalova Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecek olan etkinliklerde hastalar da sergiledikleri tiyatro oyunu ile şizofrenide farkındalığa dikkat çekecek.

 Hastalar tiyatro ile şizofrenide farkındalık yaratacak
Yalova Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği ‘13 Nisan Dünya Şizofreni Farkındalık Günü’  kapsamında düzenlediği  etkinliklerle şizofrenide farkındalık yaratacak. Yalova Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecek olan etkinliklerde hastalar da sergiledikleri tiyatro oyunu ile şizofrenide farkındalığa dikkat çekecek.
13 Nisan Dünya Şizofreni Farkındalık Günü etkinlikleri ile ilgili olarak Yalova Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği’nden yapılan açıklamada; “13 Nisan Dünya Şizofreni Farkındalık Günü kapsamında 13 Nisan'da Halk Eğitim Merkezi Salonu'nda program yapılacaktır. Programda; Toplum Ruh Sağlığı Merkezi hastalarının el ürünleri sergisi ve sunumlar yer alacaktır. Açılış konuşmaları ile başlayacak olan programda; Şizofreni ve Toplum Ruh Sağlığı’nın  tedavideki yeri konulu konferans yer alacaktır. TRSM hastaları tarafından hazırlanan tiyatro gösteriminin ardından programımız merkezimizin koro müzik dinletisi ile sona erecektir” ifadelerine yer verildi.
YORUM EKLE

banner137

banner138