Otog-Art Sergisinini Açılışı Yapıldı

Yalova Belediyesi öncülüğünde hazırlığı yapılan, 7 ressamın eserlerinin sergilendiği Otog-art'ın açılışı dün saat 14.00'da yapıldı.

Otog-Art Sergisinini Açılışı Yapıldı

Açılışa katılan Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, açılış kurdelesini kesti, sergideki eserleri tek tek inceleyerek sanatçılardan eserlerle ilgili bilgi aldı. Serginin açılışı ile birlikte ressam Ayşegül Arat, Burcu Kocakurt, Onur Fatih Günday, Özlem Kara, Saadet Akdağ, Seda Bayar ve Yılmaz Güneş'in birbirinden güzel eserleri Yalova halkı ile buluşmuş oldu. Yalova Terminal Müdürü Timuçin Biçer, sergi için "Sanata destek olma adına böyle bir proje oluşturduk, ismini de Otog-art koyduk.Burada sanatçılar eserlerini sergilesin,gerekirse satabilsin, biz de hem sanata hem sanatçıya destek olalım istedik. Bu bizim ikinci resim sergimiz, bundan önce Atatürk Resim Sergi'miz vardı. Bu seferki de 7 renk, 7 sanatçı temalı bir resim sergisi. Bundan sonra da bu uygulama devam edecek. Hem terminalimize sanatsal bir hava katmak, hem de çeşitli eserleri yolcularımıza sunabilmek adına böyle bir şey yaptık. " dedi.

Açılışı gerçekleştirdikten sonra Başkan Vefa Salman, Terminal'de temizlik personeli olarak görev yapan ve geçtiğimiz günlerde tuvalette bulduğu para ve ziynet eşyası yüklü cüzdanı yetkililer aracılığıyla sahibine ulaştıran  Asuman Küçük'ü tebrik etti. "Bu davranış hem Yalova'ya hem bütün Türkiye'ye örnek olmalı" diyen Salman, bu onurlu davranışından dolayı Asuman Küçük'e alkışlar eşliğinde plaket takdim etti. Küçük'e ayrıca, Yabeltaş Genel Müdürü Fatih Mehmet Tanverdi adına da 500 TL değerinde çek hediye edildi. Kokteylin ardından açılış sona erdi.

                                                                                                                                          

Güncelleme Tarihi: 17 Eylül 2019, 10:25
YORUM EKLE