Suna Koçal’dan Ebru Türk Bayrağı rekoru

İstanbul Çırağan Sarayı’nda Türkiye’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen 26.Dünya Posta Kongresi’nde ‘En Büyük Ebru Türk Bayrağı’ denemesi yapan sanat elçimiz Suna Koçal, rekor çalışması ile hayranlık topladı.

 Suna Koçal’dan Ebru Türk Bayrağı rekoru

İstanbul Çırağan Sarayı’nda Türkiye’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen 26.Dünya Posta Kongresi’nde ‘En Büyük Ebru Türk Bayrağı’  denemesi yapan sanat elçimiz Suna Koçal, rekor çalışması ile hayranlık topladı.


Sanat elçimiz Suna Koçal’ın Yalova ekibinin de katkılarıyla Çırağan Sarayı’nda gerçekleştirilen ‘En Büyük Ebru Türk Bayrağı’ rekor  denemesine 192 ülkeden gelen 50 bakan ile Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan da katıldı. Renkli görüntülere sahne olan rekor denemesine büyük bir titizlikle hazırlandıklarını belirten Kültür ve Turizm Bakanlığı ebru sanatı nakkaşı ve eğitmeni Suna Koçal, “Dünya Posta Birliği (Universal Postal Union-UPU) Kongresi’nde 192 ülkeden 2000 delege ve 50 Bakan katılımında ' En Büyük Ebru Türk Bayrağı Rekoru' nu  gerçekleştirdik. Uzun ve yorucu bir hazırlık döneminin sonucuna başarılı bir şekilde ulaşmaktan ve Türkiye’nin tanıtımına katkı sunmaktan mutluluk duyuyorum” dedi.

YORUM EKLE

banner137

banner138