Suna Koçal’dan ‘Hiçbir Karşılaşma Tesadüf Değildir’ Sergisi

Almanya'nın Köln kentinde ebru sanatçısı Suna Koçal’ın minyatür, ebru, katı ve tezhip eserlerinden oluşan sergisi beğeniye sunuldu.

Suna Koçal’dan ‘Hiçbir Karşılaşma Tesadüf Değildir’ Sergisi

Türkiye'nin Köln Başkonsolosluğunun desteğiyle Köln Yunus Emre Enstitüsü'nde açılan sergide Yalova minyatürü, dalgalı ve kaplan gözlü ebruların yanı sıra 40 eser yer aldı. "Hiçbir karşılaşma tesadüf deǧildir" ismiyle Türk geleneksel sanatlarını tanıtmayı amaçlayan sergiye, Türklerin yanı sıra Almanlar da ilgi gösterdi. Köln Başkonsolosu Turhan Kaya'nın yanı sıra sergiyi görmeye gelen sanatseverlere, sanatçının Yalova’daki kendi bahçesinden getirdiği lavanta keseleri hediye edildi.

Suna Koçal’dan teşekkür

Türk Başkonsolosu Turhan Kaya’nın davetlisi olarak Almanya’nın Köln kentine geldiğini söyleyen Kültür ve Turizm Bakanlığı Ebru-Minyatür sanatçısı ve eğitmeni Suna Koçal, “Türk Başkonsolosumuz Turhan Kaya'nın davetlisi olarak geldiğim Almanya-Köln'de minyatür, ebru ve katı sanatı eserlerimden oluşan "Hiçbir Karşılaşma Tesadüf Değildir" adlı sergim açıldı. Başkonsolosumuz Turhan Kaya ve Yunus Emre Enstitüsü müdürü Yılmaz Bulut beye ve sponsorluklarından dolayı Türk Hava Yollarına çok teşekkür ederim” dedi.

YORUM EKLE