Yalova Bisiklet Festivali için rota turu yaptılar

Yalova Perşembe Akşamı Bisikletçileri, 31 Mayıs-2 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilmesi planlanan Yalova 2. Uluslar arası Bisiklet Festivali için rota belirleme turunu gerçekleştirdi.

Yalova Bisiklet Festivali için rota turu yaptılar
Festivalin 2.gününde pedallanacak olan Erikli Şelalesi rotası için hafta sonunda sabah erken saatlerde yola koyulan bisikletçiler, Termal Yolu, Samanlı yol ayrımı, Gökçedere girişi, Ortaburun, Çınarcık, Teşvikiye rotasını izleyerek Karpuzdere’de mola verdi. Buradan zorlu Delmece Yayla çıkışına başlayan bisikletçiler, yaklaşık 5 km’lik zorlu çıkışın ardından Teşvikiye Kent Ormanı girişine vardı.

Erikli Şelalesi’ne çıkarak yorgunluk atan ve burada yiyecek içecek molası veren bisikletçiler, aynı güzergahı izleyerek Teşvikiye’ye döndü. Dönüş rotasında Çınarcık’tan itibaren Çınarcık-Yalova yolunu takip eden bisiklet grubu yaklaşık 8 saatlik zorlu rotayı başarıyla geçti. Bisikletçiler, festivale katılacak olan Türkiye’nin pek çok yerinden bisikletçiye ve yurt dışından gelecek olan bisikletçilere Yalova’nın doğal güzelliklerini tanıtacak en güvenli güzergahta rotayı kesinleştirmek için tüm dikkatleriyle çalıştıklarını ifade etti.

 

YORUM EKLE

banner137

banner138