Yalova Çocuk Orkestrası Kuruluyor

Yalova El Sanatları Derneği Müzik Eğitmeni Serkan Güven Yalova’da ilk kez bir Çocuk Orkestrası kurmak için çalışmalara başladıklarını duyurdu.

Yalova Çocuk Orkestrası Kuruluyor

Yalova tarihinin ilk çocuk orkestrasına kavuşacak. Yalova El Sanatları Derneği eğitmeni Serkan Güven yönetiminde kurulacak olan orkestra Yalova ve diğer illerde de konserlere katılacak. Konuyla ilgili bilgi veren Serkan Güven, “Eğitim hangi alanda ve ne ciddiyetle olursa olsun doğru hedeflerle desteklenmediğinde anlamını yitirmeye mahkum oluyor. İşte bizde bu doğru hedefler konusunda bir şeyler yapabilmek adına yola koyulduk. 9-16 yaş aralığında en az 1 yıl özel eğitim almış çocuklardan oluşacak koromuz Yalova’da bu anlamda da bir ilk olacak” dedi.
Koro hakkında Yalova El Sanatları Derneği tarafından yapılan açıklamada ise şu bilgilere yer verildi, “İTÜ Devlet Konservatuvarı mezunu, 20 yıllık müzisyen ve eğitimci, Hasat Vakti sanat yönetmeni, halen Yalova Üniversitesi Korosu ve Yalova Devlet Hastanesi Korosu şefliklerini sürdüren Serkan Güven yönetiminde çalışmalara başlayacağız. Teknolojik cihazların verdiği meşguliyetin yanısıra hayatı başka bir pencereden de izleyebilme şansı sunacak çalışmalarımız için en üflemeli ve mızraplı çalgılarda en az 1 yıl özel eğitim almış 9-16 yaşları arasında çocuklarımızı ebeveynleriyle birlikte derneğimize bekliyoruz” denildi.

YORUM EKLE