Yalovalı okurun ilk tercihi mutluluk

Yalovalı edebiyatseverler ve okuyucuların tercih ettiği geçtiğimiz hafta en çok okunanlar listesinde, hem kişisel gelişim hem de roman tadında bir eser olan “Tanrı Daima Tebdil-i Kıyafet Gezer” adlı eser ilk sırayı aldı.

 Yalovalı okurun ilk tercihi mutluluk
 Yalova’nın en eski ve büyük kitabevlerinden Yalova Kitabevi’nin satış istatistiklerine göre geçtiğimiz hafta Yalovalı okuyucular en çok Pegasus Yayınlarından okuyucularla buluşan Fransız yazar Laurent Gounelle’nin adeta mutluluğun reçetesini veren eseri “Tanrı Daima Tebdil-i Kıyafet Gezer’i satın aldı.   

  Yalovalı okurların ilk sıra tercihlerinden birisi olan eser; Fransız Le Figaro Gazetesi’nin yorumuyla, “Laurent Gounelle bir mutluluk fabrikatörü… Eğer mutluluğun bir reçetesi varsa, Gounelle o reçeteyi biliyor olmalı” sözleriyle anlatılıyor. Fransız yazar “Tanrı Daima Tebdil-i Kıyafet Gezer” adlı son romanından önceki The Man Who Wanted to be Happy adlı kitabıyla ün kazanmış.

  Yalova Kitabevi’nin satış verilerine göre Yalovalı okuyucuların geçtiğimiz haftalarda en çok satanlar listesine CHP Yalova milletvekili Muharrem İnce’nin kitabı “Buyurun Sayın İnce” adlı kitabı ise 4.sırada yer bulmuş. Yalova milletvekili Muharrem İnce, 216 sayfalık kitabında kendi kaleminden meclis çalışmalarına nasıl hazırlandığını ve çalışmalarının arka planını anlatıyor.

  Yalovalı okuyucunun en çok tercih ettiği kitaplar listesinde ikinci sırada ise gazeteci Ahmet Şık’ın Postacı Yayınevi tarafından yayımlanan kitabı Pusu-Devletin Yeni Sahipleri adlı eser yer alıyor. Gazeteci Ahmet Şık, Pusu adlı kitabının büyük kısmını tutuklu bulunduğu Silivri Cezaevi’nde kaleme almış.

  Yalovalı okurların ilk beşteki tercihlerinden birisi de Everest Yayınlarından satışa sunulan Ahmet Ümit’in “Sultanı Öldürmek” adlı eseri. Okurların kendilerini farklı bir tarihsel yolculuğun içerisinde buldukları tarihi bir polisiye roman olan eserde, ana tema olarak “Tarih,geçmişte yaşananlar mıdır, yoksa tarihçilerin anlattıkları mı” sorusu irdelenerek tarihte işlenen bir cinayetin sır perdesi aralanmaya çalışılıyor.

  Çok okunan yazarlardan birisi olan Elif Şafak’ın son eseri Doğan Kitap’tan okuyuculara ulaşan Şemspare de ağustos ayının ilk haftasında Yalova’da en çok okunanlar listesinde yerini alıyor.

YORUM EKLE

banner137

banner138