Başkana Çınarcık İşi Nikah Cübbesi

Çınarcık Hanımelleri Kooperatifi üyeleri Çınarcık İşi ile süslenmiş bir nikah cübbesini Çınarcık Belediye Başkanı Avni Kurt’a hediye ettiler. Kurt ise cübbeyi her nikahta giyeceğini söyledi.

Başkana Çınarcık İşi Nikah Cübbesi

Çınarcık Hanımelleri Kooperatifi üyeleri Başkan Avni Kurt’u ziyaret etti. Çınarcık Hanımelleri Kooperatifi üyeleri; Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından Coğrafi İşaret Belgesi ile tescillenerek koruma altına alınan, Çınarcıklı kadınların vazgeçilmezi olan asırlık "Çınarcık İşi"ni nikah cübbesine işleyerek bundan sonra kıyılacak nikahlarda kullanılması için Belediye Başkanı Avni Kurt'a hediye ederek hayırlı olsun dileklerini iletti. Başkan Avni Kurt ise "Kurucu üye" olarak destekledikleri Hanımelleri Kooperatifi'nin el emeği hediyesi için kendilerine teşekkür ederek, “İlçemizin önemli kültürel değerlerinden birisi olan Çınarcık İşi’nin ilçe tanıtımında, ilçemizin markalaşmasında ve kültürümüzün yaşatılmasında ki önemi büyüktür. Türk kültüründe büyük bir önemi olan aile müessesesinin de kurulmasında ilçemizin kültürel değerlerinden Çınarcık İşi ile bezeli bir cübbeyi giyecek olmak olaya daha da büyük bir önem katıyor. Bu anlamda benim açımdan çok anlamlı bir hediye oldu” dedi.

Çınarcık Belediye Başkanı Avni Kurt günün anısına Kooperatif Başkanı Fatma Alaza'ya tabak hediye ederek ziyaretleri ve hediyelerinden dolayı da bir kez daha teşekkür etti.

YORUM EKLE

banner137

banner138