Bir İftar yemeği’de Müftülükten

Yalova İl Müftülüğü Yalova Uygulama otelinde iftar yemeği düzenledi.İftar Yemeğine Yalova Valisi Esengül Civelek, Valı Yardımcıları, CHP İl Başkanı Özcan Özel, Yalova Belediye Başkan Yardımcısı Nurettin Yılmaz ve Diyanet İşleri Başkanlığı görevlileri katıldı.

Bir İftar yemeği’de Müftülükten
 İftar yemeği öncesinde, program Kur'an-ı Kerim Tilavetiyle başladı. Diyanet İşleri Başkanı ve Türkiye Diyanet Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı  Prof. Dr. Mehmet Görmez ’in Ramazan ayıyla ilgili konuşmasının videosunun izlenmesiyle devam eden iftar programında İl Müftüsü Hıdır Bayrak ve Yalova Valisi Esengül Civelek birer konuşma yaptılar.


İl Müftüsü Hıdır Bayrak yaptığı konuşmada “Ramazan ayı, Sevgi, saygı,  hoşgörü, yardımlaşma, dayanışma, paylaşma ayıdır. Birlik ve beraberlik ruhunun zirveye çıktığı aydır” dedi.

Yalova Valisi Esengül Civelek ise yaptığı konuşmada, 11 Ayın Sultanı Ramazan ayının kardeşlik, dostluk  ve dayanışma ayı olduğunu belirterek,  İftarda bir araya gelmenin aradaki kardeşlik bağlarını daha da güçlendireceğine, Ramazan ayında birlik ve beraberliklerini daha da pekiştirdiklerine vurgu yaptı.

Kur'an-ı Kerim Tilaveti Türkiye Diyanet Vakfı tanıtım filminin gösteriminin ardında iftar programı son buldu.

YORUM EKLE

banner137

banner138