Dibek Kahvesine Büyük İlgi

Yumuşak içim, lezzeti ve fiyatı ile dikkat çeken Harput Dibek kahvesi kahve tiryakilerinin ilk tercihi olmayı sürdürüyor. Dibek kahvesi içerisindeki Kakule ve Kakao ile de kahvenin ötesinde bir lezzet vaat ediyor.

Dibek Kahvesine Büyük İlgi

Kahve denince akla ilk gelen klasik Türk Kahvesi olurken bu yaklaşım son günlerde hızla değişmeye başladı. Zira klasik kahve tadından sıyrılarak daha yumuşak bir içim arayan kahve tiryakileri rotalarını Harput Dibek Kahvesi’ne çevirdi. İçerisinde sadece kahve değil, kakule ve kakao tatlarını da barındıran ve bu nedenle klasik kahveye oranla çok daha lezzetli ve yumuşak bir tat sunan Harput Dibek Kahvesi büyün bu özellikleriyle ilgi görmeyi sürdürüyor. Gramajına göre 15 ila 25 TL arasında değişen fiyatlarla kahve tiryakilerine ulaşan kahve, ziyaretlerde hediyelik, misafirlere ise iyi bir karşılama olarak da dikkat çekiyor.  Kahve Star AVM kurulan stantta da vatandaşlara sunuluyor.
Dibek Kahvesinin faydaları
Dibek kahvesi diğer farklı kahvelerden farklı şekilde hazırlanır, çekilerek yapılan diğer kahvelerin aksine dibek kahvesi dövülerek hazırlanır ve kendi yağı da içine katılır. Yumuşak bir içime sahip olan dibek kahvesinin zayıflamak başta olmak üzere birçok faydası bulunuyor.

Kolesterole Faydası: Her gün düzenli olarak içildiğinde iyi kolesterolü artırır ve kötü kolesterolü dengede tutmaya yardımcı olur.

Mideye Faydası: Midenin rahatsız olmasını engelleyerek hazmı kolaylaştırır. Midenin daha hızlı çalışmasına etki eder ve yiyeceklerin sindirimden geçmesine yardımcı olur. Dibek kahvesi aynı zamanda tokluk hissi verir ve bu nedenle zayıflamaya yardımcı olur.

Sindirim Sistemine Faydası: Düzenli şekilde içildiğinde ya da ağır yemeklerden sonra tüketildiğinde mideyi rahat ettirdiği gibi sindiriminde hızlı olmasını sağlar ve hazımsızlık derdine son verir.

Cilde Faydası: Cilt güzelliği için düzenli tüketilmesi ve tortusu ile birkaç saniye yüzün ovulması yeterlidir. İçerdiği yağlar ve aroma ile cildi ve vücudu rahatlatırken aynı zamanda moral düzelmesi de sağlar.
 

YORUM EKLE