Engin Gastro Fest’te Görev Yapacak

Yalova Aşçılar ve Pastacılar Derneği (YAPAD) Başkanı Hakan Engin Uluslararası Gastro İzmit Fest’te jüri üyesi olarak görev yapacak.

Engin Gastro Fest’te Görev Yapacak

Türkiye’nin önemli Gastronomi etkinliklerinden birisi olan Uluslararası Gastro İznit Fest, 21-25 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Festivalde ülkenin ünlü ve saygın şefleri de hünerlerini sergileyecek. Bu festivale YAPAD Başkanı Şef Hakan Engin ise jüri üyesi olarak davet edildi. Bugüne kadar bir çok büyük organizasyonda yer alan Engin, “Uluslararası Gastro İzmit Fest’in benim için ayrı bir yeri var. Bu festivale sadece ülkemizin değil başka ülkelerin önemli şefleri de katılıyor. Burada bir çok etkinlik ve yemek yarışması gerçekleşiyor. Genç şefler ve şef adaylarının da kendini göstermesi için önemli bir platforma dönüşen İzmit Fest bu anlamda da çok önemli bir misyon üstleniyor. Böylesi önemli bir organizasyonda Yalova’yı temsil etmek ve jüri üyesi olarak görev yapmaktan onur duyacağım” dedi.
Engin’den çağrı
Öte yandan YAPAD’ın hızla büyüdüğünü dile getiren Engin Yalova’da ki meslektaşlarına seslendi. Engin, “YAPAD ilimizdeki aşçı ve pastacıların derneğidir. Bu dernekte hep birlikte olalım. Derneğimizin büyümesi ile diğer illerde gerçekleştirilen bu ve benzeri etkinlikleri ilimizde de gerçekleştirebiliriz. Ayrıca Yalova’da bir mutfak akademisi kuralım ve bu mesleğe aşık olan genç aşçı ve pastacıları yetiştirelim” diye konuştu.

YORUM EKLE