K-77 Arama Kurtarma Ekibi’nden Başkan Koçal’a Ziyaret

K-77 Yalova Arama Kurtarma Derneği tarafından hazırlanan AB projesiyle ilgili etkinliklere katılmak için ilimize gelen Almanya’nın THW-JUGEND ve Yunanistan’ın HRT-Hellenic Rescue Team arama kurtarma ekipleri K-77 Yalova Arama Kurtarma Derneği yöneticileriyle birlikte Yalova Belediye Başkanı Yakup B. Koçal’ı ziyaret ettiler.

K-77 Arama Kurtarma Ekibi’nden Başkan Koçal’a Ziyaret
Ziyaret sırasında çalışmalarla ilgili bilgi veren dernek başkanı Adem Demirel; “Afetle ilgili uluslararası çalışan ekiplerin genç üyelerinin bir araya gelmesini amaçladık. Deneyimlerin paylaşılarak farkındalık yaratılmasını planlıyoruz.Bu kapsamda Almanya ve Yunanistan’dan misafir ekiplerimiz var. Bu derneklerle bizim çalışmalarımız oluyordu şimdi ise gençlerimiz bir araya geldiler. Hem Yalova’yı tanıtacağız hem de kamp yapacağız” diye konuştu.

Yalova’ya gelen ekiplere çalıştayın başarılı geçmesini dileyerek konuşmasın başlayan Yalova Belediye Başkanı Yakup B. Koçal ise sözlerini şöyle sürdürdü: “İlimize hoşgeldiniz. Buradaki çalışmalarınızın verimli geçmesini diliyorum. Yunanistan’da benzer afetler yaşandığını biliyorum ama Almanya’da yakın zamanda hatırlamıyorum. Her zaman afete karşı hazırlıklı olmakta fayda var. 1999 depremini yaşayana kadar böyle bir şeyin farkında değildik. Afetler yaşandıktan sonra yardımlaşmaları gördük. O dönemlerde Almanya’dan ve Yunanistan’dan bizlere yardıma gelen ekiplere tekrardan teşekkür ederim. Siyasetçiler ne yaparsa yapsın gerçek anlamda halkların kardeşliği böyle zor günlerde belli oluyor. Bilgi paylaşımı çok önemli, hepinize başarılar diliyorum”

Gelen misafirlerin sorularını İngilizce ve Almanca olarak cevaplayan Başkan Koçal ziyaretten dolayı teşekkür etti.

YORUM EKLE

banner137

banner138