Perşembe bisikletçilerine skyrunner ile katıldı

Bu hafta rotasını Çiftlikköy Bayraktepe’ye çeviren Perşembe Akşamı Bisikletçileri (PAB) grubunun ilginç bir konuğu vardı. Yaklaşık 60 bisikletçi ile birlikte skyrunner yani ‘kanguru bacak’ ile katılan Murat Pekdemir ilgi odağı oldu.

Perşembe bisikletçilerine skyrunner ile katıldı
Kent Meydanı'nda bir araya gelen PAB Yalova üyeleri bisikletleriyle Çiftlikköy’e doğru yola koyulurken, Yalova’nın ilk kanguru bacak kullanıcısı olan Murat Pekdemir de skyrunner’i ile bisikletçilere eşlik etti. Grubun turuna katılan Skyrunner Murat Pekdemir, Avrupa ve Amerika’da yaygın olan kanguru bacağı sahne sanatları ve akrobaside kullanıldığını belirterek, önümüzdeki ay yapılacak olan Bisiklet Festivali’ne de bu aletlerle katılarak gösteri yapacağını söyledi.

Ajda Pekkan, Serdar Ortaç gibi ünlülerle çalıştığını belirten Pekdemir,  Kanada’da bir gösteri sırasında skyrunner ile tanıştığını ve Avrupa’dan getirttiği kanguru bacakla Sultans of The Dans Grubu’nda gösterilere katıldığını söyledi. Pekdemir, skyrunner öğreticiliği yaptığını da ifade ederek, kullanması çok kolay olduğunu belirttiği aleti Yalova’da isteyenlere öğrettiğini kaydetti. Bisikletçiler ise, kanguru bacakla birlikte çıktıkları turda keyifli zaman geçirdiklerini dile getirdi.  

YORUM EKLE

banner137

banner138