Pusula grubu, ‘Gizli Şelale’de

Şehir yaşantısının stresini doğada atmak için hemen her hafta sonu Yalova’nın dağlarında trekking yapan Pusulu Doğa Yürüyüşçüleri Grubu, bu hafta sonunda Teşvikiye dağlarındaydı.

Pusula grubu, ‘Gizli Şelale’de
Erikli şelalelerinin alt kısmında yer alan ‘Teşvikiye alt şelalesi’ olarak adı geçen ve çok fazla bilinmeyen şelaleye doğru yürüyen trekkingciler, yaklaşık 20 kişilik bir kafile oluşturdu. Sedat Dal’ın tur öncülüğünde gün boyu yeşil ve maviyle iç içe uzun bir yürüyüş gerçekleştiren trekking grubu, yorgunluklarını da Teşvikiye’de yedikleri yemeklerle üzerlerinden attı.

Pusula grubu ve Yalova Doğa Yürüyüşçüleri grubu gibi grupların bir araya getirdiği trekking severler, Yalova’nın doğal güzelliklerini yerinde görüyor. Doğasever insanların, doğal güzellikleri yaşamak ve doğada bulunmak amaçlı gerçekleştirdikleri kişisel veya arkadaş çevresi etkinlikleri olarak başlayan trekking, günümüzde alternatif turizm çatısı altında giderek büyümekte. 

Bugün trekking, genelde şehrin stresinden kurtulmak isteyenlerin, haftasonu günübirlik şehre yakın parkurlarda ya da yabancı ülkelerde 2-3 haftalık turlar şeklinde, profesyonel bir rehber eşliğinde gerçekleştirdikleri bir spor durumundadır.YORUM EKLE

banner137

banner138